Awantura po meczu Polaków. Rosjanie rzucili się na biało-czerwonych [WIDEO]

Maciej Walasek
13.07.2019 11:48
Polacy na Uniwersjadzie, awantura z Rosjanami
fot. kadr z wideo

Polscy siatkarze wygrali z Rosją w półfinale na Uniwersjadzie w Neapolu 3:2. Tuż po ostatniej piłce, Rosjanie nie wytrzymali emocji i doprowadzili do ostrej przepychanki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Reprezentacja Polski siatkarzy na Uniwersjadzie idą jak burza. Biało-czerwoni odprawili z kwitkiem Brazylię, Francję, Iran i Kanadę, nie tracąc ani jednego seta. W fazie pucharowej podobnie było z Tajwanem. Wreszcie w półfinale przyszedł czas na spotkanie z Rosją, która postawiła poprzeczkę bardzo wysoko.

Jednak wszystko wydawało się być pod kontrolą biało-czerwonych, którzy prowadzili 2:0. Mimo to Rosjanie doprowadzili do tie-breaku, gdzie po drodze prowokowali naszych zawodników i niczym Irańczycy w Lidze Narodów demonstrowali swoją radość, tańcząc, biegając po parkiecie po zdobytych punktach.

Final Six: Zmiana godziny meczu Polaków w półfinale

Na szczęście ostatnie słowo należało do Polaków, którzy pokonali Sborną w tie-breaku 3:2. Tuż po meczu doszło do ostrej przepychanki. Najpierw Rosjanie mieli pretensje do sędziego, ale po chwili rzucili się na naszych siatkarzy. Zawodników musiały rozdzielać sztaby szkoleniowe. Całe zajście znajduje się na poniższym nagraniu (sytuacja zaczyna się od 2:19:19).

Ostatecznie Polacy wygrywając 3:2, awansowali do finału. O złoto powalczą z Włochami, którzy pokonali Francję.

Polska - Rosja 3:2 (25:21, 25:15, 19:25, 18:25, 17:15)

RadioZET.pl/MW