Porażka Polaków w finale, Włosi mistrzem letniej Uniwersjady

13.07.2019 23:08

Polscy siatkarze przegrali z Włochami w finale Uniwersjady 2:3 (25:16, 20:25, 25:22, 23:25, 10:15).

polscy siatkarze na Uniwersjadzie fot. PAP/EPA

Polacy w fenomenalny sposób rozpoczęli spotkanie. Na pierwszej przerwie technicznej schodzili prowadząc 8:3. W dalszej części gry, podopieczni Pawła Woickiego jeszcze bardziej odskoczyli Włochom, z którymi wygrywali 20:10. Siatkarze grali bardzo dobrze zarówno w zagrywce, jak i w serwisie. Ostatecznie wygrali 25:16.

W drugim secie zaczęło się podobnie, gdzie prowadziliśmy 8:3. Jednak później Włosi zaczęli dochodzić do głosu i prowadziliśmy już tylko jednym punktem (17:16). W samej końcówce biało-czerwoni zaczęli popełniać błędy, co zemściło się porażką do 20.

Kolejna partia była już zdecydowanie wyrównana. Dzięki zagrywką Kamila Semeniuka, wyszliśmy na czteropunktowe prowadzenie (14:10). Tę przewagę Polacy utrzymali do końca i finalnie wygrali do 22.

W czwartym secie Włosi prowadzili praktycznie od początku, a my musieliśmy gonić wynik. Chociaż wydawało się, że przegramy tę partię dość znacząco, przy stanie 23:19, zespół Pawła Woickiego zaczął odrabiać straty i doprowadził do remisu. Jednak kolejne dwa punkty zdobyli Włosi i mieliśmy piątą partię.

W tie-breaku do pewnego momentu gra była wyrównana, ale nagle Włosi odskoczyli na kilka punktów i utrzymali przewagę do końca, wygrywając 15:10. Pod koniec piątej partii czerwoną kartkę otrzymał Woicki. W całym meczu mocno o sobie dali znać sędziowie, którzy podejmowali kontrowersyjne decyzje, a punkty przyznawali Włochom. Ich zachowanie deprymowało polskich zawodników, co świadomie wykorzystywali Włosi.