Zamknij

Uczestnik MŚ siatkarzy w żałobie. Nie żyje legenda sztabu szkoleniowego

Maciej Walasek
06.09.2022 07:33
Ljuban Martinovic nie żyje
fot. GERARD/REPORTER /East News

Nie żyje legendarny lekarz reprezentacji Serbii Ljuban Martinovic. Informację o jego śmierci przekazała Serbska Federacja Piłki Siatkowej. Były członek sztabu szkoleniowego pracował jeszcze z drużyną Jugosławii, a potem Serbii.

Ljuban Martinovic zmarł w trakcie trwających MŚ siatkarzy w Polsce i Słowenii. Legendarny doktor reprezentacji Serbii zmarł w niedzielę po chorobie. Jednak nie zdradzono więcej szczegółów.

W 1969 roku Martinovic wyjechał na studia medyczne do Belgradu, a następnie znalazł pracę w lokalnym klubie Partizanie, z którym był związany do końca kariery. Dodatkowo łączył swoje obowiązki, pracując w reprezentacji.

Ljuban Martinovic nie żyje

Najpierw Jugosławii, a później w wyniku geopolitycznych zmian Serbii i Czarnogóry, a potem Serbii. Ljuban Martinovic w swojej kolekcji miał ponad 30 medal z największych światowych imprez we wszystkich kategoriach: od kadetów do seniorów w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn.

"Jego wiedza, poświęcenie i entuzjazm stawiają go wśród wybitnych lekarzy medycyny sportowej. Jeden, wyjątkowy i niepowtarzalny dr Ljuban Martinović pozostanie niezapomnianą częścią serbskiej, europejskiej i światowej siatkówkowej rodziny" - czytamy na oficjalnym profilu serbskiej federacji siatkarskiej.

Miał 72 lata.

RadioZET.pl