USA - Turcja: transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz MŚ siatkarek?

11.10.2022 16:00

USA - Turcja na żywo w tv i online. Transmisja i live stream z ćwierćfinału MŚ siatkarek 2022. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć spotkanie Stany Zjednoczone - Turcja.

USA - Turcja

Stany Zjednoczone i Turcja już raz zmierzyły się ze sobą na MŚ siatkarek 2022. W drugiej rundzie w Łodzi aktualne mistrzynie olimpijskie pokonały brązowe medalistki mistrzostw Europy 2021 3:1. Los i przedziwne zasady tego turnieju skojarzą je ponownie w ćwierćfinale. W grupie F te drużyny zajęły odpowiednio 2. i 3. miejsce, choć ekipa znad Bosforu do końca musiała drżeć o tę lokatę.

W ostatniej serii gier Turczynki przegrały z niepokonaną Serbią 0:3 i musiały czekać na rozstrzygnięcie starcia Polska - Niemcy. Wygrana biało-czerwonych za trzy punkty zepchnęłaby drużynę Giovanniego Guidettiego na 4. pozycję. Gospodynie pokonały nasze zachodnie sąsiadki, ale tylko 3:2 i to właśnie podopieczne Stefano Lavariniego będą musiały rywalizować z obrończyniami tytułu. Lepsze z tych par pojadą do Apeldoorn, by tam zmierzyć się ze sobą w półfinale.

USA - Turcja: gdzie obejrzeć mecz?

Amerykanki mają w swoich szeregach najlepiej zagrywającą zawodniczkę tego turnieju. Andrea Drews w dziewięciu meczach posłała aż 15 asów. O cztery mniej ma jej koleżanka Jordyn Poulter, a o pięć liderka tureckiego zespołu Ebrar Karakurt.

Stany Zjednoczone chcą powrócić na najwyższy stopień podium po ośmioletniej przerwie. To ta ekipa broniła tytuły na poprzednich mistrzostwach świata, ale w ostatnie fazie grupowej musiała uznać wyższość Chin oraz Holandii. Finalnie zajęła 5. miejsce. Turcja, która od lat bardzo dobrze prezentuje się w Europie, nigdy nie zdobyła medalu tej imprezy.

USA - Turcja: transmisja tv i online

Mecz USA - Turcja w ćwierćfinale MŚ siatkarek 2022 odbędzie się we wtorek 11 października o godz. 17:30. Transmisja TV w Polsacie Sport oraz online na polsatboxgo.pl.