USA - Francja: Transmisja TV online. Gdzie obejrzeć finał Ligi Narodów na żywo?

24.07.2022 13:09
Earvin Ngapeth, Nicolas Le Goff

USA - Francja: transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć finał Ligi Narodów 2022? W walce o złoty medal naprzeciw Amerykanów staną mistrzowie olimpijscy. Na jakim kanale będzie można śledzić pojedynek? Sprawdź najważniejsze informacje przed spotkaniem USA - Francja.

Reprezentacja USA w półfinale Ligi Narodów wysłała poważny sygnał o swoich aspiracjach do zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach tego turnieju. Amerykanie rozbili Polaków 3:0, całkowicie dominując w trzecim secie, którego wygrali 25:13. Wcześniej wyeliminowali Brazylijczyków 3:1.

Ich przeciwnikiem będą Francuzi, którzy dotarli do finału LN bez straty seta w fazie finałowej. W pierwszym meczu Trójkolorowi poradzili sobie z Japończykami, wygrywając 3:0. Następnie takim samym wynikiem pokonali Włochów.

USA - Francja: Transmisja TV online finału Ligi Narodów

Zarówno Amerykanie, jak i Francuzi jeszcze nigdy nie wygrali Ligi Narodów, która zastąpiła Ligę Światową w 2018 roku. Obie ekipy były bardzo blisko tego osiągnięcia w 2018 i 2019 roku. Wówczas kolejno Francuzi i USA przegrali w swoich finałach z Rosją. Podczas ostatniej edycji rozgrywanej w Rimini mistrzowie olimpijscy uzupełnili podium tuż za triumfującą Brazylią i drugą Polską. Teraz poprawią swój rezultat przynajmniej o jedno miejsce.

Mecz USA - Francja na żywo odbędzie się w niedzielę 24 lipca. Finał Ligi Narodów będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport i online na platformie Polsat Box Go.