Wilfredo Leon powalczy o igrzyska z reprezentacją Polski

Maciej Walasek
13.11.2018 12:12
polscy siatkarze
fot. PAP

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) podała daty turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Dobrą informacją jest to, że wówczas w reprezentacji Polski będzie mógł grać już Wilfredo Leon.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

O grę na igrzyskach olimpijskich powalczą po 24 zespoły męskie i żeńskie z rankingu FIVB, który zostanie opublikowany w styczniu 2019 roku. Na pewno w tym zestawieniu znajdą się biało-czerwoni, którzy aktualnie plasują się na 3. Miejscu. Zupełnie inaczej wygląda to u Polek, które są na 22. Lokacie, ale przez brak gry na mistrzostwach świata stracą wiele punktów.

Zobacz także

Męskie drużyny powalczą w pierwszym turnieju, który odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia 2019 roku. Z kolei panie swoje mecze rozegrają tydzień wcześniej (2-4 sierpnia). W związku z tym, że termin wyznaczono na sierpień, oznacza to, że wówczas Vital Heynen będzie mógł powołać Wilfredo Leona, któremu w lipcu przyszłego roku minie karencja nałożona przez FIVB.

W przypadku braku uzyskania olimpijskiej przepustki, polskie drużyny będą miały jeszcze jedną szansę w turniejach interkontynentalnych, które odbędą się w styczniu 2020 roku. O ile siatkarze mogą liczyć na tę szansę, Polki nie będą miały, co liczyć na drugi termin.

RadioZET.pl/onet.pl/MW