Jacek Nawrocki ogłosił skład siatkarek na turniej kwalifikacyjny do IO 2020

Andreas Nicolaides
01.08.2019 13:21
siatkarki
fot. PAP/EPA

Julia Nowicka i Aleksandra Wójcik nie znalazły się w 14-osobowym składzie kadry trenera siatkarek Jacka Nawrockiego na interkontynentalny turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który od piątku rozgrywany będzie we Wrocławiu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W ogłoszonej w czwartek "14" są za to niemal wszystkie uczestniczki Ligi Narodów, w której Polki zajęły szóste miejsce. Nową zawodniczką jest Katarzyna Zaroślińska-Król, która dołączyła do reprezentacji po zakończeniu tych rozgrywek. Atakująca Developresu Rzeszów w przeszłości wielokrotnie występowała w drużynie narodowej.

Turniej kwalifikacyjny do IO 2020 w Tokio - SKŁAD siatkarek

Biało-czerwone we wrocławskiej Orbicie zmierzą się z Portoryko (piątek), Tajlandią (sobota) i Serbią (niedziela). Wszystkie spotkania Polek rozpoczną się o godz. 20.30.

Udział w igrzyskach w Tokio zapewni sobie tylko zwycięzca zawodów; pozostali uczestnicy swojej szansy będą szukać w kontynentalnych turniejach kwalifikacyjnych, które odbędą się w przyszłym roku.

Turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Kiedy grają siatkarze?

Skład reprezentacji siatkarek na interkontynentalny turniej kwalifikacyjny:

rozgrywające:

Joanna Wołosz (Imoco Volley Conegliano), Marlena Pleśnierowicz (Chemik Police);

środkowe:

Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon Łódź), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (Developres Rzeszów), Agnieszka Kąkolewska (Savino Del Bene Scandicci), Kamila Witkowska (Developres Rzeszów);

przyjmujące:

Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk (obie Chemik Police), Magdalena Stysiak (Savino Del Bene Scandicci);

atakujące:

Martyna Łukasik (Chemik Police), Malwina Smarzek-Godek (Zanetti Bergamo), Katarzyna Zaroślińska-Król (DevelopRes Rzeszów);

libero:

Paulina Maj-Erwardt (Chemik Police), Maria Stenzel (Grot Budowlani Łódź).

RadioZET.pl/PAP/AN