Zamknij

Sensacja w "polskiej" grupie MŚ. Duża wpadka wicemistrzyń Europy

24.09.2022 16:53

Reprezentacja Turcji, aktualny wicemistrz Europy, sensacyjnie przegrała na inaugurację MŚ siatkarek 2022 z Tajlandią 2:3 (25:17, 29:31, 25:22, 19:25, 13:15). Azjatki będą kolejnymi przeciwniczkami biało-czerwonych w grupie B.

Turcja - Tajlandia
fot. volleybalworld.com

Reprezentacja Turcji, mająca w swoim składzie takie gwiazdy kobiecej siatkówki jak Ebrar Karakurt, Hande Baladin czy Eda Erdem, przed rozpoczęciem MŚ siatkarek 2022 była typowana do zwycięstwa w grupie B, w której rywalizują także Polki. To również jedna z tych drużyn, która może mieć nadzieje na medal tej imprezy. Ekipa znad Bosforu zaliczyła jednak falstart i rozpoczęła zmagania od dużej wpadki.

Turcja prowadziła 1:0 i 2:1 w setach, a jednak dwie ostatnie partie padły łupem ambitnie grających Tajek. W efekcie na pierwszą sensację tych mistrzostw nie musieliśmy długo czekać. Impreza rozpoczęła się bowiem w piątek, a w jednym ze spotkań reprezentacja Polski siatkarek pokonała Chorwację 3:1. Wobec takiego rezultatu w drugim meczu podopieczne Stefano Lavariniego zachowały prowadzenie w tabeli grupy B.

Polska - Tajlandia w 2. kolejce MŚ siatkarek 2022

W sobotę w ostatnim spotkaniu 1. kolejki grupy B o godz. 18:30 Dominikana zmierzy się z Koreą Południową. Polki i grupowe rywalki przeniosą się do Gdańska, gdzie we wtorek rozegrają kolejne mecze. Biało-czerwone w najbliższym pojedynku zmierzą się z Tajlandią.

loader

RadioZET.pl/PAP