Turczynki jadą na igrzyska w Tokio. Niemki bez szans w finale kwalifikacji

12.01.2020 18:54
Reprezentacja Turcji siatkarek jedzie na igrzyska Tokio 2020
fot. CEV

Reprezentacja Turcji siatkarek awansowała na igrzyska olimpijskie Tokio 2020. W finale turnieju kwalifikacyjnego w Apeldoorn wicemistrzynie Europy rozbiły niepokonane do tej pory w tej imprezie Niemki 3:0 (25:17, 25:19, 25:22).

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Turczynki dwukrotnie wychodziły w tych zawodach z poważnych opresji. Na zakończenie fazy grupowej 3:2 pokonały Belgię i dzięki temu awansowały do najlepszej czwórki, natomiast w półfinale obroniły pięć piłek meczowych i po trzech godzinach walki ograły reprezentację Polski.

Niebywała obrona Magdy Stysiak. Przewrotką przebiła piłkę na drugą stronę [WIDEO]

Obie ekipy spotkały się na otwarcie fazy grupowej i wtedy 3:1 wygrały siatkarki zza naszej zachodniej granicy. W niedzielnym finale nie miały jednak zbyt wiele do powiedzenia, bo Meryem Boz i spółka poszły za ciosem i to one pojadą na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Reprezentacja Turcji siatkarek na IO

Reprezentacja Turcji kobiet dopiero drugi raz wystąpi w najważniejszej imprezie czterolecia. W debiucie w Londynie w 2012 roku zajęły odległe 9. miejsce. W fazie grupowej musiały uznać wyższość Stanów Zjednoczonych, Chin, Korei Południowej i Brazylii, a wyprzedziły tylko... aktualne mistrzynie Europy Serbię.

Turcja - Niemcy 3:0 (25:17, 25:19, 25:22)

RadioZET.pl