Zamknij

Trener Chemika Police dopuścił się mobbingu? Jest stanowisko klubu

Krzysztof Sobczak
19.02.2019 17:34
Marcello Abondanza miał dopuścić się mobbingu
fot. Lukasz Szelag/REPORTER

Trener mistrz Polski Chemika Police Marcello Abbondanza został oskarżony o mobbing przez menadżera jednej z zawodniczek tego klubu, Martyny Łukasik. Klub dopiero po 24 godzinach odniósł się do tych zarzutów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do zdarzenia doszło w sobotę podczas hitu LSK Budowlani Łódź - Chemik Police. Zdaniem Andrzeja Grzyba, menadżera Martyny Łukasik, podczas spotkania włoski szkoleniowiec zachowywał się "wulgarnie, nieprofesjonalnie, niepedagogicznie i chamsko". Dodał ponadto, że nie był to odosobniony przypadek, ale ten "przelał czarę goryczy".

O co chodzi? Podczas jednej z przerw Abbondanza przez kilka minut bardzo ostro przemawiał do 19-letniej atakującej, która w tym fragmencie miała problemy ze zdobywaniem punktów, często z wysokich piłek. Włoch kilka razy klepnął zawodniczkę, aby go słuchała, ale ta nawet na niego nie patrzyła. W końcu wstała, kopnęła wózek z piłkami i rozpłakała się w kwadracie dla rezerwowych.

Grzyb w liście otwartym domaga się kary finansowej oraz odsunięcia trenera od prowadzenia zespołu.

Oświadczenie Chemika Police ws. Abbondanzy

Po otrzymaniu pisma od agenta Martyny Łukasik klub podjął kroki w celu wyjaśnienia sprawy. Rozmawiano m.in. z zawodniczką, która przyznała, że nic nie wiedziała o działaniach Andrzeja Grzyba oraz zaprzeczyła jakimkolwiek szykanom ze strony szkoleniowca.

"Klub podkreśla, że mobbing jest działaniem sprzecznym z etyką sportową, z polityką klubu oraz jego głównego sponsora i nigdy w naszym klubie takie działania nie będą tolerowane. Podkreślamy z całą stanowczością, że w ocenie klubu nie ma jakichkolwiek podstaw do rozwiązania umów łączących zawodniczkę z klubem" - czytamy w oświadczeniu.

Po 19 kolejkach Chemik Police z dorobkiem 50 punktów jest liderem Ligi Siatkówki Kobiet. Drugi ze stratą trzech "oczek" jest Developres SkyRes Rzeszów.

RadioZET.pl/Chemik Police/siatka.org/Twitter/KS