Totalny dreszczowiec w Spodku, Polacy w finale MŚ siatkarzy!

10.09.2022 20:30

Polscy siatkarze zagrają w finale MŚ. Biało-czerwoni pokonali w 1/2 finału Brazylię 3:2 (23:25, 25:18, 25:20, 21:25, 15:12). Rywalem Polaków będzie zwycięzca pary Włochy - Słowenia.

Polska - Brazylia

Polscy siatkarze świetnie zaczęli półfinał MŚ siatkarzy, wychodząc na prowadzenie 7:4 Jednak Brazylijczycy zdołali odrobić straty i zrobiło się 11:11. W kolejnej części Canarinhos odchodzili na dwu, a potem trzy i czteropunktową przewagę 18:14. Przy stanie 21:24 biało-czerwoni zdobyli dwa punkty. W walce o grę na przewagi Kamil Semeniuk fenomenalnie wybronił piłkę, a Aleksander Śliwka obił blok. Jednak nasi rywale wzięli challenge, który wykazał, że Śliwka wcześniej dotknął siatki i seta wygrali Brazylijczycy do 23.

W drugiej części mistrzowie świata szybko złapali swój rytm gry, wychodząc na prowadzenie 12:10 i potem 17:10. Canarinhos zaczęli popełniać błędy, a zespół Nikoli Grbicia powiększał przewagę. Ostatecznie udało się doprowadzić do remisu po zwycięstwie 25:18.

Polska w finale MŚ siatkarzy

W trzeciej odsłonie szybko na prowadzenie wyszli podopieczni Dal Zotto 3:5, 7:9, ale Polacy odrobili straty i potem odskakiwali rywalom 15:13 i 18:14 dzięki kapitalnym atakom Semeniuka, Kurka i Śliwki. Finalnie biało-czerwoni triumfowali 25:20 i wyszli na prowadzenie 2:1 w całym meczu.

Set numer cztery był niezwykle zacięty i wyrównany po obu stronach, gdzie nikt nie chciał odpuścić. Dopiero przy serwisach Bruno Rezende Brazylijczycy wyrobili sobie przewagę 20:16. Przy stanie 22:18 boisko musiał opuścić Lucarelli, któremu odnowiła się kontuzja łydki. Mimo to wicemistrzowie globu zdołali doprowadzić do tie-breaka 25:21.

W piątą część kapitalnie weszli Polacy, którzy prowadzili 7:4. Jednak po chwili obrońcy tytułu szybko stracili przewagę i znów był remis 7:7. Końcowe zwycięstwo rozstrzygnęło się w końcówce. Leal popełnił błąd, a potem świetnie swój atak skończył Śliwka. Ostatecznie Polacy wygrali 15:12 i awansowali do finału .

Polska - Brazylia 3:2 (23:25, 25:18, 25:20, 21:25, 15:12).