Drużyna Kłosa lepsza od ekipy Leona. Koniec sezonu dla polskich siatkarzy

27.07.2020 19:19
Polska A - Polska B na żywo

Drużyna Karola Kłosa pokonała ekipę Leona 2:1 (21:25, 25:17, 25:23). To był ostatni mecz sparingowy biało-czerwonych w zakończonym sezonie reprezentacyjnym polskich siatkarzy.

Powtórka trzysetowego starcia znów była wyrównana. Pierwsza odsłona początkowo należała do ekipy Kłosa, która dobrze radziła sobie w bloku z Leonem i Kurkiem, a w ataku skuteczny był Kwolek. W końcu jednak inicjatywę przejęli ich rywale, którzy odrobili straty, a prowadzenie w setach dały kolejne ataki Kurka i Leona.

Po zmianie stron większa siła ataku była po stronie drużyny Kłosa, w której wyróżnili się Kwolek i Muzaj. Dzięki ich punktom z gry oraz dobrej zagrywce ich zespół w pełni kontrolował przebieg drugiego seta. \

Wydawało się, że decydująca partia znów będzie należała do Leona i spółki, ale w decydującym momencie kapitan drużyny oraz Kurek trzy razy z rzędu zostali zatrzymani na siatce, a o końcowym triumfie ekipy Kłosa zdecydowała lepsza skuteczność Kwolka i Muzaja.

Team Leon - Team Kłos: Ostatni sparing biało-czerwonych

Team Karol z trenerskiej ławki prowadził asystent Heynena Sebastian Pawlik, a Team Wilfredo - Michał Mieszko Gogol. Belgijski szkoleniowiec biało-czerwonych - podobnie jak w niedzielę - konfrontację obserwował z boku.

Wewnętrzna gra kadrowiczów była ostatnim akcentem tegorocznego sezonu reprezentacji, która jako jedna z nielicznych męskich drużyn narodowych trenowała regularnie od początku czerwca. Polacy byli na dwóch zgrupowaniach w Spale, a w ubiegłym tygodniu dwukrotnie zmierzyli się towarzysko w Zielonej Górze z reprezentacją Niemiec. Mistrzowie świata zwyciężyli 3:2 i 3:1.