TABELA Pucharu Świata siatkarzy 2019. Na którym miejscu Polacy?

15.10.2019 07:17
TABELA Pucharu Świata siatkarzy

TABELA Pucharu Świata siatkarzy. Reprezentacja Polski siatkarzy rozpoczęła zmagania w Pucharze Świata. Które miejsce zajmują Polacy? Puchar Świata 2019 TABELA. Klasyfikacja PŚ siatkarzy. Mistrzowie świata zaraz po ME udali się do Japonii, gdzie już 1 października rozpoczął się Puchar Świata. Na jakim miejscu są biało-czerwoni w Pucharze Świata siatkarzy? TABELA Pucharu Świata siatkarzy 2019.

Puchar Świata siatkarzy 2019 to ostatnia impreza sezonu reprezentacyjnego. W ciągu 15 dni, zawodnicy rozegrają 11 meczów, co powoduje, że jest to najbardziej wyczerpujący turniej na świecie. Tegoroczna edycja jest bardzo kontrowersyjna. Wszystko przez to, że inauguracja Pucharu Świata siatkarzy odbyła się zaledwie dwa dni po mistrzostwach Europy. Mimo nacisków ze stron federacji, organizatorzy nie zgodzili się na zmianę terminu. W związku z tym Vital Heynen postanowił wysłać do Kraju Kwitnącej Wiśni 24 biało-czerwonych, którzy zostali podzieleni na dwie grupy. W pierwszej kolejności do Japonii polecieli m.in. Bartosz Kurek, Grzegorz Łomacz, Norbert Huber, Łukasz Kaczmarek i Bartosz Kwolek - czyli siatkarze, którzy nie zostali powołani na ME.

Puchar Świata siatkarzy: Na którym miejscu są Polacy? [TABELA]

W drugiej grupie jest już dwunastka biało-czerwonych, którzy wywalczyli brąz na mistrzostwach Starego Kontynentu. Mimo że po zdobyciu medalu o razu udali się do Azji, będą mieli czas na aklimatyzację i wypoczynek.

Puchar Świata w siatkówce 2019. Kiedy gra Polska? [TERMINARZ]

W PŚ weźmie udział 12 zespołów: Japonia, Polska, Argentyna, Brazylia, Stany Zjednoczone, Kanada, Włochy, Rosja, Iran, Australia, Egipt i Tunezja. Rywalizacja toczy się systemem "każdy z każdym".

Po raz pierwszy od 30 lat nie daje ona możliwości wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej. Biało-czerwoni są już jednak pewni występu w Tokio - wygrali w sierpniu interkontynentalny turniej kwalifikacyjny.

Puchar Świata siatkarzy - WYNIKI Polaków

W meczu inauguracyjnym Polacy pokonali Tunezję 3:0, a w kolejnym wygrali z gospodarzami turnieju - Japończykami 3:1. Podopieczni Vitala Heynena w trzecim występie w Pucharze Świata ulegli Amerykanom 1:3, ale szybko odbudowali się pokonując Argentynę 3:1. W piątym, ostatnim spotkaniu rozegranym w Fukuoce, rozbili Włochów 3:0. W szóstej kolejce biało-czerwoni pokonali natomiast Rosję 3:1. W 7. kolejce mistrzowie świata nie dali szans Egiptowi, który pokonali 3:0. Następnie biało-czerwoni byli lepsi od Australii 3:0. W niedzielnym meczu biało-czerwoni przegrali z Brazylią po tie-breaku.

W przedostatniej kolejce Polacy pokonali Kanadę 3:0. We wtorek, na zakończenie Pucharu Świata, zespół Vitala Heynena pokonał Iran 3:0 i zdobył srebrny medal.