Stephane Antiga zrezygnował z funkcji trenera Kanady

Krzysztof Sobczak
04.10.2018 08:00
Stephane Antiga nie jest już trenerem Kanady
fot. Tomasz Kudala/REPORTER/EastNews

Francuz Stephane Antiga, który w 2014 roku zdobył z polskimi siatkarzami mistrzostwo świata, zrezygnował po dwóch sezonach z prowadzenia reprezentacji Kanady. Jak poinformowała w środę tamtejsza federacja, powodem były sprawy osobiste.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

42-letni Antiga doprowadził Kanadyjczyków w ubiegłym roku do trzeciego miejsca w ówczesnej Lidze Światowej, a w zakończonych niedawno mistrzostwach świata we Włoszech i Bułgarii jego zespół sklasyfikowano na dziewiątym miejscu.

- To był zaszczyt pracować z zawodnikami i trenerami w kanadyjskim programie. Pod wodzą Glenna Hoaga (poprzedniego selekcjonera Kanadyjczyków - PAP) zespół poczynił wielki postęp, a ja z dumą pomogłem w kontynuowaniu tego w ostatnich dwóch sezonach - powiedział Antiga, cytowany na oficjalnej stronie federacji.

Jak dodano, rodzina Francuza mieszka w Europie.

- Muszę postawić rodzinę na pierwszym miejscu, ale bardzo będę tęsknił za zaangażowaniem się w kanadyjską drużynę, życzę im dalszych postępów i sukcesów - przyznał.

Antiga zdobył złoto MŚ w reprezentacją Polski

W czasie kariery zawodniczej Antiga grał na pozycji przyjmującego. W latach 2014-16 był selekcjonerem reprezentacji Polski, z którą w 2014 roku wywalczył złoty medal mistrzostw świata.

Od sezonu 2017/18 jest szkoleniowcem zespołu polskiej ekstraklasy - ONICO Warszawa.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS