Stephane Antiga zostaje w Polsce. Francuz trenerem DevelopRes SkyRes Rzeszów

Maciej Walasek
16.05.2019 14:45
Stephane Antiga
fot. ONICO Warszawa/Facebook

Stephane Antiga trenerem DevelopRes SkyRes Rzeszów w sezonie 2019/2020. Francuski szkoleniowiec zakończył współpracę z ONICO Warszawa po zdobyciu wicemistrzostwa Polski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Stephane Antiga po zakończeniu sezonu 2018/19 przestał być trenerem ONICO Warszawa. Na koniec zmagań PlusLigi, były zawodnik m.in. Skry Bełchatów świętował ze stołecznym klubem wicemistrzostwo Polski, ale nie informował o tym, jaki zespół poprowadzi. Ostatecznie były selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy postawił na zupełnie nowe wyzwanie, jakim jest objęcie jednej z żeńskich drużyn, a konkretniej ekipy z Rzeszowa.

Zobacz także

- Wierzymy, że doświadczenie i umiejętności Stephane'a, wyniesione z wieloletniej gry na boisku oraz prowadzenia drużyn grających o największe trofea, będą pozytywnym bodźcem dla naszego zespołu i pozwolą naszym zawodniczkom osiągnąć ambitne cele - skomentowano na klubowej stronie Developresu pozyskanie byłego trenera reprezentacji Polski.

Antiga był wieloletnim reprezentantem Francji, medalistą mistrzostw świata i Europy. Karierę zawodniczą, podczas której występował także w polskich klubach, zakończył w 2014 roku. Mimo braku doświadczenia w roli szkoleniowca dość niespodziewanie mianowany został trenerem reprezentacji Polski i już w pierwszym roku pracy z zespołem doprowadził biało-czerwonych do tytułu mistrzów świata.

RadioZET.pl/PAP/MW