Stephane Antiga oficjalnie żegna się z ONICO Warszawa

Krzysztof Sobczak
08.05.2019 19:28
Stephane Antiga żegna się z ONICO Warszawa
fot. ONICO Warszawa

Z końcem maja 2019 roku wygasają kontrakty dotychczasowych trenerów ONICO Warszawa – Stephane’a Antigi i Fabio Stortiego. Tym samym obaj kończą swoją przygodę z warszawskim klubem, który doprowadzili do wicemistrzostwa Polski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Stephane Antiga i Fabio Storti pracę w stołecznym klubie rozpoczęli przed sezonem 2017/2018. Francuski szkoleniowiec początkowo dzielił funkcję trenera ONICO Warszawa z obowiązkami selekcjonera reprezentacji Kanady, ale z czasem skupił się tylko i wyłącznie na stołecznej drużynie. Ze Stortim, który został jego asystentem, znali się z Bełchatowa – w tamtejszej Skrze Włoch pracował w sztabie szkoleniowym, gdy Francuz grał jeszcze jako siatkarz.

Antiga poprowadził ONICO do wicemistrzostwa Polski

Obaj drużynę prowadzili przez dwa pełne sezony. W rozgrywkach 2017/2018 stołecznym zabrakło jednego punktu, by awansować do fazy play-off. Ostatecznie przegrali w rywalizacji o 7. miejsce z Cuprum Lubin i sezon zakończyli na 8. pozycji. Rok później mogli jednak świętować pierwszy w historii klubu medal. ONICO po wyrównanym boju półfinałowym z Jastrzębskim Węglem awansowało do finału, w którym musiało uznać wyższość ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i wywalczyło srebro mistrzostw Polski. Ponadto za kadencji Francuza i Włocha warszawianie dwukrotnie grali w półfinale Pucharu Polski.

Pod wodzą Antigi i Stortiego stołeczni rozegrali 66 oficjalnych meczów w PlusLidze i Pucharze Polski, z których udało się wygrać 44 spotkania, a 22 kończyły się przegranymi naszej drużyny. Obaj trenerzy z końcem maja opuszczają ONICO. Klub pożegnał trenera Antigę podczas specjalnego spotkania z mediami i kibicami.

RadioZET.pl/Onico Warszawa/KS