Zamknij

Stefano Lavarini: Kim jest nowy trener polskich siatkarek? [SYLWETKA]

12.01.2022 13:45
Stefano Lavarini kim jest?
fot. stefanolavarini79/instagram screen

Stefano Lavarini nowym trenerem polskich siatkarek. Stefano Lavarini - kim jest nowy szkoleniowiec? Jakie kluby prowadził? Jakie reprezentacje? Poznaj sylwetkę Stefano Lavariniego.

Stefano Lavarini - kim jest trener polskich siatkarek? To pytanie zadają sobie kibice biało-czerwonych. Poniżej przedstawiamy, kim jest Stefano Lavarini.

Stefano Lavarini był jednym z kandydatów do objęcia funkcji trenera reprezentacji Polski siatkarek. Włoch rywalizował ze swoim rodakiem Daniele Santarellim, ale ostatecznie wybór padł na tego pierwszego.

Stefano Lavarini urodził się 17 stycznia 1979 roku w Omegnie. Zostając selekcjonerem reprezentacji Polski, miał jeszcze 42 lata. Niestety, Lavarini nie był siatkarzem, ale szybko zaczął odnajdować się w roli szkoleniowca.  Jego pierwszym klubem był Pallavolo Omegna, w którym w latach 1995-1999 pełnił funkcję asystenta. Podobnie było w kolejnych ekipach: AGIL Trecate, Centro Volley Spezia czy Club Italia.

Stefano Lavarini: Kim jest nowy trener polskich siatkarek?

Stefano Lavarini po raz pierwszy samodzielnie poprowadził drużynę Foppapedretti Bergamo, pracując tam w latach 2011-2017. Rok wcześniej zaczął jako asystent. Pierwszą reprezentacją było dla niego przejęcie żeńskiej kadry Korei Południowej w 2019 roku, z którą jedynym sukcesem było zdobycie brązowego medalu w Mistrzostwach Azji 2019. Razem z Koreankami sprawił niespodziankę na IO w Tokio, eliminując Turcję w ćwierćfinale i ostatecznie zajmując czwarte miejsce.

Stefano Lavarini w 2016 roku zdobył Puchar Włoch z ekipą z Bergamo, ale największe triumfy świętował z brazylijskim Minas Tenis Clube, z którym dwukrotnie zdobył Klubowe Mistrzostwa Ameryki Południowej, srebro Klubowych Mistrzostw Świata, a także Puchar Brazylii i mistrzostwo tego kraju.

Stefano Lavarini: Kariera, kluby [SYWLETKA]

Od 2020 roku prowadzi włoski Igor Gorgonzola Novara, z którym wywalczył już wicemistrzostwo Włoch.

Stefano Lavarini ma konto na Instagramie. Jego nick to: @stefanolavarini79.

RadioZET.pl