Zamknij

Spiridonow tłumaczy się z wpisu "Polska ku**a": Obraziłem tylko Kłosa

Marek Garus
19.07.2019 15:06
Spiridonow 2
fot. Piotr Matusewicz/East News

Aleksiej Spiridonow wytłumaczył się z wulgarnego wpisu "Polska ku**a" na Twitterze Karola Kłosa. - Kubiak obraził cały naród irański, a ja tylko Kłosa. Dlaczego mam zostać ukarany? - dziwił się Rosjanin w rozmowie z portalem nevasport.ru. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Aleksiej Spiridonow to rosyjski siatkarz, który znany jest ze swoich kontrowersyjnych zachowań i wypowiedzi na temat Polaków. Tym razem ponownie "nie zawiódł" kibiców "biało-czerwonych", publikując na Twitterze Karola Kłosa wpis: "Polska ku**a". Spiridonow odpowiedział tym krótkim zdaniem na post polskiego środkowego, w którym Polak udostępnił pochwalający artykuł na swój temat.

Spiridonow

Spiridonow tłumaczy się z wpisu "Polska ku**a"

Mimo że środkowy PGE Skry Bełchatów pokazał klasę i zignorował zaczepkę przyjmującego, jego zachowanie nie przeszło bez echa w PZPS. Federacja poinformowała o podjęciu konkretnych działań wobec zachowania 31-latka.

Zobacz także

„W związku z obraźliwym wpisem zawodnika Aleksieja Spiridonowa zamieszczonym na jego profilu twitterowym; Jacek Kasprzyk – prezes PZPS zdecydował o skierowaniu wniosków o podjęcie działań dyscyplinarnych do odpowiednich struktur FIVB i Rosyjskiej Federacji Piłki Siatkowej” – napisał Kasprzyk w oświadczeniu.

Spiridonow: "Kubiak obraził cały naród irański, a ja obraziłem tylko Kłosa"

Spiridonow zdążył już odpowiedzieć na oświadczenie PZPS portalowi nevasport.ru. - Michał Kubiak obraził cały naród irański, a ja napisałem wiadomość na Twitterze tylko do jednego konkretnego zawodnika. Nie obrażałem całego narodu polskiego. Dlatego nie rozumiem, dlaczego robi się z tego skandal i chcą mnie ukarać. Dlaczego mam zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej? - pytał siatkarz w rozmowie z rosyjską stroną internetową.

Zobacz także

To nie pierwszy raz, kiedy Spiridonow wyraził swoją niechęć do Polaków. Wcześniej przyjmujący dał się we znaki polskim kibicom podczas mistrzostw świata w 2014 roku, gdy po jednej z udanych akcji ułożył z rąk karabin i udawał, że „strzela” w stronę fanów. Ponadto rosyjski siatkarz miał też opluć posła Marka Matuszewskiego. Nazwał także wcześniej Polaków „zgniłym narodem”.

RadioZET.pl/sport.pl/MG