Kwalifikacje do IO Tokio 2020: Słowenia pokonała Tunezję i zachowała szanse na awans

Marek Garus
11.08.2019 11:01
SLO - TUN
fot. Twitter

Siatkarze Słowenii wygrali w Gdańsku z Tunezją 3:0 (25:23, 25:16, 26:24) w sobotnim meczu interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Tokio, dzięki czemu zachowali matematyczne szanse na wywalczenie awansu. W niedzielę zmierzą się z reprezentacją Polski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Będący outsiderem w gronie uczestników turnieju w Gdańsku Tunezyjczycy nie zdołali sprawić niespodzianki w postaci choćby urwania seta Słoweńcom. W trzeciej partii jednak ekipa z Afryki postraszyła faworyta tego meczu - prowadziła bowiem 10:5 i 20:17. Rywale doprowadzili do remisu przy stanie 22:22, a potem wykorzystali drugą piłkę meczową. Najwięcej punktów w drużynie zwycięzców - 19 - zdobył Toncek Stern.

Tunezja - Słowenia: WYNIK meczu kwalifikacji do IO Tokio 2020

- Wiedzieliśmy, że jeśli chcemy zachować jakiekolwiek szanse na to, by wciąż marzyć o wywalczeniu w Gdańsku awansu na igrzyska, musimy wygrać z Tunezją 3:0 - zaznaczył Tine Urnaut, który w przeszłości grał w Zaksie Kędzierzyn-Koźle.

Wcześniej w sobotę biało-czerwoni pokonali Francuzów 3:0 i mając na koncie dwa zwycięstwa są jedyną niepokonaną drużyną w stawce. W niedzielę na koniec turnieju zmierzą się właśnie ze Słoweńcami. By wywalczyć przepustkę do Tokio bez liczenia małych punktów muszę wygrać seta w tym spotkaniu. Szanse Słoweńców są raczej czysto matematyczne.

- Wszystko jest możliwe, ale będzie trudno. Polacy zagrali bardzo dobry mecz z Francją. My w pojedynku z "Trójkolorowymi" też mieliśmy swoje szanse, ale ich nie wykorzystaliśmy. Jutro będziemy po prostu grać punkt po punkcie i set po secie i zobaczymy. Rywalizując z drużynami prezentującymi wysoki poziom nie ma się szans, jeśli się nie serwuje dobrze. Za tym idzie dobra gra w systemie blok-obrona - podsumował Urnaut.

Pojedynek Polska - Słowenia rozpocznie się o godzinie 15:00. W południe zaś w Ergo Arenie zaprezentują się ekipy Francji i Tunezji.

Kwalifikacje do IO Tokio 2020: TABELA grupy D

Miejsca: Drużyny: Mecze: Zwycięstwa: Porażki: Sety: Punkty:
1. Polska 2 2 0 6-0 6
2. Słowenia 2 1 1 3-3 3
3. Francja 2 1 1 3-3 3
4. Tunezja 2 0 2 0-6 0

RadioZET.pl/PAP/MG