PlusLiga: Slobodan Kovac trenerem Jastrzębskiego Węgla

01.12.2019 18:15
Slobodan Kovac trenerem Jastrzębskiego Węgla
fot. MAREK LASYK/REPORTER

Slobodan Kovac został w niedzielę trenerem siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Serb zastąpił zwolnionego kilka dni wcześniej Roberto Santilliego. Nowy szkoleniowiec jastrzębian we wrześniu poprowadził reprezentację swojego kraju do mistrzostwa Europy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Umowa z serbską federacją obowiązuje do końca styczniowego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, po czym współpraca może zostać przedłużona. Wcześniej Serb był selekcjonerem Iranu (2014-2015, 6. miejsce na MŚ w Polsce) i Słowenii (2017-2018). Pracował też m.in., we włoskim Sir Safety Perugia, Halkbanku Ankara, a ostatnio w rosyjskim Biełogorie Biełgorod.

Jako zawodnik zdobył w barwach Jugosławii złoty medal olimpijski w Sydney (2000) i brązowy w Atlancie (1996). Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) uznała go trenerem roku 2019 w kategorii męskich drużyn.

Kovac po raz pierwszy poprowadzi śląski zespół 6 grudnia w wyjazdowym spotkaniu z Asseco Resovią Rzeszów.

- Slobodan Kovac to absolutny top, jeśli chodzi o nazwiska trenerów w światowej siatkówce. Jestem dumny, że tak wartościowy szkoleniowiec zgłosił swoją kandydaturę w rywalizacji o posadę trenera Jastrzębskiego Węgla. To tylko potwierdza fakt, jak wielką marką jest nasz klub. Jestem bardzo zadowolony, że szybko udało nam się porozumieć w kwestiach kontraktowych. Jednocześnie, jestem głęboko przekonany, że z tym trenerem możemy skutecznie powalczyć o najwyższe cele – powiedział prezes Adam Gorol, cytowany w klubowym komunikacie.

Włoch Santilli stracił pracę bezpośrednio po „domowej” wygranej z Visłą Bydgoszcz 3:2. Wcześniej jastrzębianie grali nierówno, zanotowali m.in. trzy porażki po 0:3 we własnej hali i to zadecydowało o zwolnieniu szkoleniowca.

RadioZET.pl/PAP, Twitter