Fenomenalny spektakl w Bełchatowie, ZAKSA lepsza od Skry

26.01.2021 23:09
Skra - ZAKSA

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała PGE Skrę Bełchatów w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów siatkarzy 3:2 (25:23, 21:25, 25:20, 19:25, 15:10). Oba zespoły stworzyły fantastyczne widowisko siatkówki na najwyższym poziomie.

W mecz lepiej weszli siatkarze ZAKSY, którzy na początku wyszli na prowadzenie 6:3. Bełchatowianie szybko doprowadzili do remisu 9:9 i obie ekipy toczyły zaciętą walkę punkt za punkt. Pod koniec zespół Michała Mieszko Gogola prowadził 21:19, ale goście szybko wzięli się za odrabianie strat. Kapitalnymi obronami popisywał się Paweł Zatorski, a Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk i Aleksander Śliwka błyszczeli w ataku. Ostatecznie kędzierzynianie wygrali 25:23.

W drugiej części bełchatowianie dobrze zaczęli partię od prowadzenia 6:2. Dwa ataki w aut zaliczył David Smith i nagle na tablicy wyników było 11:6 dla Skry. Drużyna Nikoli Grbica zaczęła gonić rywali i doprowadziła do remisu 18:18, ale końcówka należała do gospodarzy, a drugiego seta asem serwisowym zakończył Milad Ebadipour (25:21).

LM siatkarzy: Wielka gra w Bełchatowie, ZAKSA lepsza od Skry

Od trzeciego seta siatkarze obu zespołów zaczęli popełniać błędy, ale początek należał do ZAKSY, która prowadziła 8:5. Po chwili gracze z Bełchatowa wyrównali (11:11), ale finalnie set należał do gości, którzy wygrali 25:20.

W czwartej części Skra i ZAKSA nie odpuszczały i grały punkt za punkt. Trzy asy serwisowe Mateusza Bieńka podkręciły tempo ekipy Gogola, a ci odskoczyli przeciwnikom 18:11, wygrywając do 19, doprowadzając do tie-breaka.

W ostatnim akcie tego spotkania ZAKSA od razu weszła na wysoki poziom, prowadząc 5:2. Po zmianie stron drużyna Nikoli Grbicia prowadziła 8:4 i tylko powiększyła przewagę. Kaczmarek zanotował asa serwisowego na 14:8 i goście mieli piłkę meczową. Ostatecznie po autowej zagrywce Ebadipoura ZAKSA wygrała 15:10 i w całym meczu 3:2.

PGE Skra Bełchatów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (23:25, 25:21, 20:25, 25:19, 10:15)