Skra górą w meczu z Lindemans. Rywale postawili się bełchatowianom

27.01.2021 20:15
PGE Skra Bełchatów

PGE Skra Bełchatów wygrała z Lindemans Aalst 3:1 (17:25, 25:20, 25:18, 25:20) w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów siatkarzy. Belgowie postawili się zespołowi Michała Mieszko Gogola i sprawiła sensację, urywając seta.

PGE Skra Bełchatów miała wygrać z Belgami bez straty seta. Tymczasem już w pierwszej partii Lindemans postawiło się bełchatowianom. Michał Mieszko Gogol przeprowadził kilka zmian w składzie, dając odpocząć podstawowym siatkarzom. Goście szybko wyszli na prowadzenie 5:1, a w kolejnych akcjach podwyższyli wynik do 12:5. Gospodarze nie popisywali się w przyjęciu, a belgijska ekipa podkręcała tempo, prowadząc już 21:14. Ostatecznie to oni wygrali do 17.

W drugim secie na boisku pojawili się Dusan Petković i Tayor Sander i od razu Skra poprawiła grę w ofensywie, prowadząc w pewnym momencie 16:10. Finalnie udało im się doprowadzić do remisu, triumfując 25:20.

Skra - Lindemans: Wymęczone zwycięstwo bełchatowian

W trzeciej odsłonie zespół Gogola znów musiał gonić wynik. Lindemans prowadziło 7:4, a gospodarze odrobili straty i wyrównali 11:11. Od tej chwili odskoczyli Belgom na 19:14 i do końca kontrolowali sytuację, wygrywając do 18.

W czwartym secie siatkarze Skry postawili kropkę nad i i mimo problemów na początku partii (przegrywali 5:7), udało im się wyjść na prowadzenie 12:9. Jednak goście wciąż próbowali doprowadzić do tie-breaka i gra była niezwykle wyrównana. W końcowej części bełchatowianie odskoczyli na kilka punktów i przypieczętowali triumf 25:20 i wygrywając w całym meczu 3:1.

PGE Skra Bełchatów - Lindemans Aalst 3:1 (17:25, 25:20, 25:18, 25:20).