Zamknij

Taylor Sander nie zagra w PGE Skrze Bełchatów. Klub wydał oświadczenie

30.09.2021 16:30
Taylor Sander
fot. Tomasz Kudala/REPORTER

Taylor Sander nie będzie reprezentował barw PGE Skry Bełchatów w sezonie PlusLigi 2021/22 - poinformowano w specjalnym oświadczeniu. Reprezentant USA do tej pory nie pojawił się w klubie, w związku z czym rozpoczęto procedurę prawną w sprawie rozwiązania umowy.

Taylor Sander trafił do PGE Skry Bełchatów przed sezonem 2020/21. W czerwcu przyjmujący przedłużył kontrakt z bełchatowskim klubem.

- Taylor ujął nas swoją postawą, bo gdy wyjeżdżał z Bełchatowa, powiedział, że ma dobrą propozycję z Włoch, ale nie spłacił jeszcze swojego długu w PGE Skrze i jeśli klub wyrazi zgodę, to on chętnie zostanie u nas. Dlatego cieszę się, że zostaje w Bełchatowie i będzie jednym z liderów naszej drużyny – podkreślał po zawarciu nowej umowy prezes PGE Skry Konrad Piechocki.

Siatkarz nie wrócił jednak do Bełchatowa po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego, w którym z drużyną narodową USA uczestniczył w rozgrywkach Ligi Narodów i igrzyskach olimpijskich w Tokio. Dodatkowo zespół nie miał problemy ze skontaktowaniem się z siatkarzem.

Taylor Sander nie będzie dalej grał w PGE Skrze Bełchatów

- Po ich zakończeniu miał stawić się w Bełchatowie i rozpocząć okres przygotowawczy z drużyną PGE Skry. Kontakt z siatkarzem był utrudniony, a do Polski ostatecznie nie przyjechał. Sander otrzymał kilka kolejnych terminów, by przyjechać do Bełchatowa, jednak prośby i ponaglenia zostały przez Amerykanina zignorowane – wyjaśnił klub w czwartkowym komunikacie.

W oświadczeniu zaznaczono, że klub rozpoczął procedurę prawną w sprawie rozwiązania kontraktu z Sanderem.

Wkrótce Skra ma ogłosić nazwisko przyjmującego, który zastąpi reprezentanta USA. Bardzo prawdopodobne, że będzie nim Dick Kooy. 33-letni holenderski przyjmujący z włoskim paszportem od początku przygotowań trenuje z drużyną z Bełchatowa.

PGE Skra nowy sezon PlusLigi zainauguruje poniedziałkowym meczem z Cuprum Lublin.

RadioZET.pl/PAP/Bartłomiej Pawlak