Fantastyczny gest polskich siatkarzy [ZDJĘCIA]

Maciej Walasek
30.11.2018 20:03
siatkarze ONICO
fot. ONICO Warszawa/Facebook

W trakcie rozgrywek klubowych, polscy siatkarze walczą między sobą na parkietach w całym kraju. Jednak zawodnicy z różnych drużyn potrafili zjednoczyć się i wspólnie wzięli udział w akcji „Szlachetnej Paczki” , aby pomóc potrzebującym. Wśród nich nie zabrakło mistrzów świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najpopularniejszych projektów społecznych w Polsce. Od 2001 roku działa na ogromną skalę. Każda edycja przyciąga setki osób, które chcą pomóc potrzebującym. Wśród nich nie brakuje sportowców czy celebrytów.

Zobacz także

W ostatnim czasie kampanię wsparła reprezentacja Polski piłkarzy. Teraz przyłączyli się siatkarze, a konkretnie dwa czołowe zespoły PlusLigi: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i ONICO Warszawa.

 – Dzisiaj działamy razem i nikt z nas nie patrzy na to, że jutro będzie ważny mecz, w którym będziemy rywalami. Nie chcemy stać z boku, pomagamy tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. I mamy nadzieję, że pomagając, damy im trochę radości – mówił Sebastian świderski, prezes ZAKSY.

Zawodnicy przygotowali paczki dla m.in. rodziców wychowujących córkę, która jest chora na epilepsję i nadczynność tarczycy.

- Zainspirowaliśmy się ich historią – powiedział Aleksander Śliwka. - Są naprawdę wspaniałą rodziną, bardzo dużo w nich miłości. Spłacają kredyt, są w trudnej sytuacji, mam nadzieję, że ten mały gest, który dziś wykonaliśmy, sprawi, że będzie im choć trochę lżej, że będą mieli piękne święta.

W akcji nie mogło zabraknąć tegorocznych mistrzów świata: Aleksandra Śliwki, Bartosza Kwolka, Mateusza Bieńka i Pawła Zatorskiego.

RadioZET.pl/Szlachetna Paczka/MW