Zamknij

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla mistrzami Polski. W finale ograli ZAKSĘ

18.04.2021 20:02

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wywalczyli tytuł mistrzów Polski. W finale pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Dla Jastrzębskiego to drugie w historii i pierwsze od siedemnastu lat mistrzostwo.

Jastrzębski Węgiel
fot. PAP/EPA

Faworytem finałowego starcia PlusLigi byli siatkarze ZAKSY, którzy w tym sezonie awansowali też do finału Ligi Mistrzów. Kędzierzynianie przegrali jednak pierwszy mecz 1:3 i w rewanżu musieli odrabiać straty. To się jednak nie udało. W drugim spotkaniu ponownie lepsi okazali się siatkarze Jastrzębskiego, którzy ponownie wygrali 3:1.

Jastrzębski Węgiel siatkarskim mistrzem Polski

Początek spotkania należał jednak do ZAKSY, która szybko objęła prowadzenie 6:1. Przewagę utrzymała do końca i zwyciężyła do 22. Jastrzębski odpowiedział w drugim secie, którego wygrał do 19. Zacięty przebieg miała trzecia partia. W niej Jastrzębski wygrał do 25. W ostatniej zwyciężył do 23 i mógł cieszyć się z tytułu mistrza Polski.

Przed tym finałem mało kto stawiał na zwycięstwo Jastrzębskiego. W tym sezonie w trzech poprzednich meczach między tymi ekipami za każdym razem wygrywała ZAKSA - dwa razy w sezonie zasadniczym i raz w finale Pucharu Polski.

Dla Jastrzębskiego Węgla to oczywiście największy sukces w historii. Do tej pory z mistrzowskiego tytułu cieszyli się tylko raz - w 2004 roku, gdy w finale pokonali AZS Olsztyn.