Zamknij

Klubowe Mistrzostwa Świata znowu w Polsce. Skra gospodarzem

Krzysztof Sobczak
07.09.2018 15:14
Skra Bełchatów gospodarzem KMŚ
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/EASTNEWS

PGE Skra Bełchatów będzie gospodarzem klubowych mistrzostw świata, które w tym roku ponownie odbędą się w Polsce. Impreza z udziałem najlepszych siatkarskich zespołów rozpocznie się 25 listopada.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O udziale w turnieju i jego organizacji poinformowali w piątek szefowie mistrzów Polski.

Zobacz także

- Mamy bardzo dobre wspomnienia, kiedy graliśmy w mistrzostwach świata w Dausze i zdobywaliśmy medale w tej imprezie, dlatego tym bardziej cieszę się, że w tym roku będziemy mieli okazję ponownie zagrać z najlepszymi drużynami świata – powiedział prezes PGE Skry Konrad Piechocki.

Jak dodał, dodatkowym zaszczytem będzie rola gospodarza KMŚ 2018, w jakiej wystąpi najlepsza polska drużyna.

Nie poinformowano jeszcze, w którym mieście - Bełchatowie czy Łodzi - odbędzie się turniej. Przed rokiem jedna z grup KMŚ, w której rywalizowała PGE Skra swoje mecze rozgrywała w łódzkiej hali Atlas Arena. Wiadomo natomiast, że rywalami bełchatowian będzie m.in. obrońca tytułu, zwycięzca Ligi Mistrzów i mistrz Rosji Zenit Kazań, najlepszy zespół Ameryki Południowej Sada Cruzeiro z Brazylii i triumfator azjatyckich rozgrywek Sarmayeh Bank VC Teheran. Pozostałe miejsca przyznaje organizator i zespoły nie są jeszcze oficjalnie znane.

Klubowe mistrzostwa świata w tym roku rozpoczną się 25 listopada, a zakończą 2 grudnia.

KMŚ: Piąty występ Skry

Siatkarze z Bełchatowa po raz piąty będą rywalizować o trofeum KMŚ. Do tej pory nie udało im się zdobyć tęczowej koszulki, ale mają na koncie trzy medale. W 2009 i 2010 roku sięgnęli po wicemistrzostwo, a w 2012 zdobyli brąz. Ubiegłoroczny turniej zakończyli na czwartym miejscu. Tytuł w Krakowie wywalczył Zenit.

KMŚ odbywają się z przerwami od 1989 roku. W sumie przeprowadzono 13 edycji, a najczęściej - cztery razy - triumfowali siatkarze włoskiego Trentino Volley.

RadioZET.pl/PAP/KS