Reprezentacja Serbii siatkarskim mistrzem Europy. Słowenia nie dała rady

29.09.2019 19:35
Serbia siatkarskim mistrzem Europy

Reprezentacja Serbii po raz drugi w historii wywalczyła tytuł siatkarskiego mistrza Europy. W finale podopieczni Slobodana Kovaca pokonali pogromców Polaków, Słowenię 3:1 (19:25, 25:16, 25:18, 25:20).

Dla Słoweńców była to druga szansa na złoty medal ME. Pierwszej nie wykorzystali w 2015 roku, gdy ulegli Francji 0:3. Teraz było bliżej, bo to oni wygrali pierwszego seta 25:19. Potem jednak inicjatywę przejęli Serbowie.

ME siatkarzy 2019: Złoto dla Serbii

W kolejnych setach spadła jakość gry Tine Urnauta i spółki, a zdecydowanie poprawili ją "Plavi". Wzmocnili zagrywkę, popracowali w obronie, bloku, a do tego świetnie funkcjonował atak. Rozpędzeni Serbowie byli już nie do zatrzymania - wygrali kolejne partie do 16, 18 oraz 20 i mogli cieszyć się z tytułu mistrza Europy.

Dopiero w końcówce to spotkanie nabrało kolorów, niestety negatywnych, kiedy Atanasijević i Kovacević spięli się z rywalami pod siatką.

Dla Serbii to drugie złoto mistrzostw Starego Kontynentu. Wcześniej triumfowali w tych zawodach w 2011 roku.

Brązowy medal wywalczyła reprezentacja Polski.