Zamknij

Sebastian Świderski oficjalnie wybrany nowym prezesem PZPS

27.09.2021 17:11

Sebastian Świderski w poniedziałek został wybrany nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Były reprezentant Polski zastąpił na tym stanowisku Jacka Kasprzyka i będzie sprawować funkcję do 2025 roku.

Sebastian Świderski
fot. PAP/EPA

Świderski, po tym jak wcześniej wycofywali się kolejno jego rywale w walce o fotel sternika polskiej siatkówki, pozostał jedynym kandydatem. Za jego wyborem zagłosowało ostatecznie 88 delegatów. Żaden nie był przeciwko, a tylko dwóch wstrzymało się od głosu.

Początkowo do walki o stanowisko stanęli Ryszard Czarneck, Jacek Kasprzyk, Andrzej Lemek, Tomasz Paluch, Konrad Piechocki i Witold Roman. Wszyscy jeszcze przed głosowaniem wycofali jednak swoje kandydatury.

loader

Poprzednio funkcję prezesa PZPS sprawował Jacek Kasprzyk, który pełnił funkcję w latach 2016-2021.

Sebastian Świderski: kim jest i co robił w przeszłości?

Świderski to utytułowany siatkarz, mający już na koncie sukcesy działacz. W pierwszej roli wystąpił ponad 300 razy w barwach reprezentacji Polski i wywalczył z nią m.in. w 2006 roku wicemistrzostwo świata. W drugiej zaś od sześciu lat realizował się jako prezes Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle, która w poprzednim sezonie triumfowała w Lidze Mistrzów. W latach 2012-2015 pracował zaś jako trener - najpierw w ówczesnym Farcie Kielce, potem jako asystent w Zaksie, a następnie jako główny szkoleniowiec w tym ostatnim klubie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sebastian Świderski - sylwetka i historia nowego prezesa PZPS