Zamknij

Sebastian Świderski musi przerwać pracę w PZPS. Ma problemy ze zdrowiem

15.10.2021 10:51

Sebastian Świderski, niedawno wybrany nowy prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, wyznał, że wkrótce będzie musiał przerwać urzędowanie na nowym stanowisku. Pod koniec października czekać go będzie operacja kręgosłupa.

Sebastian Świderski
fot. Adrian Mielczarski/REPORTER/East News

Sebastian Świderski został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej podczas wrześniowych wyborów. Były trener i prezes w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to także były reprezentant Polski, któremu karierę przerwała poważna kontuzja kolana.

Od jakiegoś czasu problemy zdrowotne Świderskiego znów dały o sobie znać. Tym razem chodzi jednak o dolegliwości kręgosłupa (a dokładnie kręgozmyk), które utrudniają byłemu siatkarzowi normalne funkcjonowanie. Jak poinformował, pod koniec października będzie musiał przejść operacje.

>>> Ból pleców: lędźwiowy, piersiowy, między łopatkami. Dlaczego bolą plecy? <<<

Sebastian Świderski musi przerwać pracę w PZPS. Ma problemy ze zdrowiem

- Trzeba to zrobić, bo nie mam komfortu. Nie jestem w stanie leżeć na plecach ani brzuchu, bo bolą mnie krzyż i nogi. W zasadzie bez problemu mogę spać tylko na prawym boku. Przy chodzeniu kłopotów nie ma, ale ze spaniem bywa kiepsko - wyjawił 44-latek.

Zabieg sprawi, że Świderski przerwie urzędowanie na stanowisku prezesa PZPS na około tydzień. Jak dodał, operacja jest zaplanowana już od dwóch lat.

RadioZET.pl/Super Express