Nie żyje słynna włoska siatkarka, Sara Anzanello

Krzysztof Sobczak
26.10.2018 09:08
Sara Anzanello nie zyje
fot. Instagram/Sara Anzanello

Tragiczne wieści z Włoch. W wieku zaledwie 38 lat zmarła Sara Anzanello, reprezentantka Włoch w siatkówce i mistrzyni świata z 2002 roku. Swoją koleżankę z parkietu pożegnały m.in. Polki, Milena Sadurek i Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W 2013 roku u siatkarki zdiagnozowano ostre zapalenie wątroby, które doprowadziło do przeszczepu tego organu. Mimo przeciwności losu kontynuowała karierę na poziomie B1 - wróciła na jeden sezon. W czwartek na Facebooku pojawił się wpis, że u Włoszki zdiagnozowano nowotwór układu limfatycznego.

Zobacz także

Sara Anzanello nie żyje. Pożegnały ją Sadurek i Skowrońska

Sara Anzanello występowała na pozycji środkowej bloku. Większą część kariery spędziła w Asystelu Novara, gdzie występowała m.in. z Kasią Skowrońską. W Azzareylu Baku jej klubową koleżanką była z kolei Milena Sadurek.

"Szok, niedowierzanie ,wielki smutek . Moja była klubowa koleżanka , wielka siatkarka a przede wszystkim dobry i pomocny człowiek, Sara Anzanello nie jest już z nami . Nie dociera to do mnie" - napisała Sadurek na Facebooku. Skowrońska była mniej wylewna.

Sara Anzanello nie żyje. Największe sukcesy siatkarki

Anzanello po w swoim dorobku złoty medal mistrzostw świata 2002, srebro z mistrzostw Europy 2005 oraz triumf w Pucharze Świata 2011. Czterokrotnie stawała na podium World Grand Prix, ale nigdy nie wygrała tego cyklu (srebro 2004 i 2005, brąz 2006 i 2008).

Na profilu zmarłej siatkarki pojawił się wzruszający wpis. "Nigdy nie wiesz, co przyniesie życie, a nie zawsze jesteśmy na to gotowi. Moim największym marzeniem jest po prostu żyć. Chodzić, wyjść na zewnątrz, wykąpać się w morzu, poczuć piasek pod stopami, zobaczyć śnieg w słoneczny zimowy dzień, spędzić wieczór z moją rodziną i ludźmi których kocham" - czytamy.

RadioZET.pl/KS