Zamknij

Ryszard Felisiak nie żyje. Byl twórcą kobiecej siatkówki ŁKS-u Łódź

03.06.2021 10:06
Ryszard Felisiak nie żyje. Byl twórcą kobiecej siatkówki ŁKS-u Łódź
fot. Shutterstock

Ryszard Felisiak nie żyje. Był twórcą sekcji siatkówki kobiet ŁKS-u Łódź. Ze zbudowaną przez siebie drużyną wywalczył Pucharu Polski w 1976 roku. Jego wychowanki w 1983 roku sięgnęły po pierwszy w historii klubu tytuł mistrzyń kraju.

Ryszard Felisiak zmarł w czwartek nad ranem. O śmierci związanego z łódzkim klubem trenera poinformował PAP Jacek Bogusiak, kustosz tradycji Łódzkiego Klubu Sportowego.

- Ryszard Felisiak zmarł w czwartek nad ranem po długiej chorobie. Zasłużył się ŁKS jako twórca sekcji żeńskiej siatkówki w latach 50. Był pierwszym i długoletnim trenerem drużyny. Wychował wiele znakomitych zawodniczek, które już pod wodzą trenera Jerzego Matlaka w 1983 roku wywalczyły historyczne, pierwsze dla klubu mistrzostwo Polski – przekazał Bogusiak.

Ryszard Felisiak nie żyje

Początek sekcji siatkówki żeńskiej w ŁKS datuje się na 1958 rok, kiedy do klubu z WKS Victorii Łódź przeszedł trener Felisiak i jego zespół. Przez ponad 20 lat pracy jako pierwszy szkoleniowiec udało mu się wychować wiele utalentowanych zawodniczek. Jego największym sukcesem było wywalczenie Pucharu Polski w 1976 roku. Był też trenerem reprezentacji Polski juniorek.

Pogrzeb ma się odbyć na Starym Cmentarzu w Łodzi. Data ceremonii nie jest jeszcze znana.

Do tej pory siatkarki ŁKS wywalczyły dziesięć medalu mistrzostw Polski. W tym sezonie sięgnęły po brąz.

RadioZET.pl/PAP