Zamknij

Ryszard Czarnecki wycofał się z wyborów na prezesa PZPS

27.09.2021 11:13
Ryszard Czarnecki
fot. Dominik Gajda/REPORTER

Ryszard Czarnecki wycofał się z wyborów na prezesa PZPS. W poniedziałek rozpoczął się zjazd Polskiego Związku Piłki Siatkowej, na którym poznamy nazwisko nowego szefa związku.

Ryszard Czarnecki zrezygnował z udziału w wyborach na prezesa PZPS na kilka chwil przed rozpoczęciem zjazdu.

- Czasem trzeba skasować własne ambicje. Rezygnuję z kandydowania na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej  - poinformował.

Jarosław Kaczyński dyskutował o siatkówce z Ryszardem Czarneckim. "Poważna rozmowa o sporcie"

Ryszard Czarnecki wycofał się z wyborów na prezesa PZPS

Polityk Prawa i Sprawiedliwości w 2018 roku objął stanowisko wiceprezesa PZPS do spraw międzynarodowych oraz został członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W wyborach na prezesa PZPS Czarnecki był wymieniany jako jeden z trzech faworytów do zwycięstwa obok Jacka Kasprzyka i Sebastiana Świderskiego. Po wycofaniu się Czarneckiego z wyborów pozostało już tylko sześciu kandydatów na fotel szefa PZPS. Poza Świderskim i Kasprzykiem o to stanowisko walczą: Andrzej Lemek, działający w obecnym zarządzie Tomasz Paluch, prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki i były reprezentant kraju Witold Roman.

Nowego prezesa poznamy w dniach 27-28 września w czasie Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów PZPS. Wyboru dokona 90 delegatów z poszczególnych związków wojewódzkich.
Kadencja nowego szefa PZPS potrwa do 2025 roku. Jednym z pierwszych ważnych zadań będzie wybór selekcjonerów seniorskich reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn.

RadioZET.pl