Zamknij

Znamy kandydatów na prezesa PZPS. Wśród nich jest Ryszard Czarnecki

30.08.2021 18:45
Ryszard Czarnecki wśród kandydatów na prezesa PZPS
fot. Jacek Dominski/REPORTER/EastNews

Ryszard Czarnecki, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, jest jednym z siedmiu kandydatów ubiegających się o stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. O drugą kadencję powalczy urzędujący szef federacji Jacek Kasprzyk.

Ryszard Czarnecki od 2018 roku pełni funkcję wiceprezesa PZPS do spraw międzynarodowych. Polityk i działacz otrzymał rekomendację Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Centrala poinformowała, że zgodnie z jej statutem na 30 dni przed Walnym Zgromadzeniem Sprawozdawczo-Wyborczym Delegatów PZPS, a to jest zaplanowane na 27 i 28 września, upłynął termin zgłaszania kandydatów na prezesa w kadencji 2021-25.

Kandydaci na prezesa PZPS

Kandydatami, w kolejności alfabetycznej, są: dotychczasowy wiceprezes Ryszard Czarnecki (rekomendowany przez Dolnośląski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej), kierujący federacją w kończącej się kadencji Jacek Kasprzyk (rekomendowany przez zarząd PZPS), Andrzej Lemek (rekomendowany przez Małopolskiego WZPS), działający w obecnym zarządzie Tomasz Paluch (rekomendowany przez Lubuski WZPS), Konrad Piechocki (rekomendowany przez Łódzki WZPS), Witold Roman (rekomendowany przez Mazowiecko-Warszawskiego WZPS) oraz Sebastian Świderski (rekomendowany przez Opolski WZPS).

Prawo wyboru władz PZPS posiada 90 delegatów wyłonionych przez związki wojewódzkie.

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów PZPS odbędzie się 27 i 28 września w Warszawie. Zjazd będzie mieć formę hybrydową – stacjonarną i online.

RadioZET.pl/pzps.pl/PAP/pp/ cegl/