Reprezentacja Polski siatkarzy U-19 mistrzami świata. Bułgarzy bez szans

02.09.2021 18:11
Reprezentacja Polski siatkarzy U-19

Reprezentacja Polski siatkarzy do lat 19 pokonała Bułgarię 3:0 (25:20, 25:19, 25:19) w finale mistrzostw świata i tym samym została najsilniejszą kadrą globu w tym przedziale wiekowym. Trzecie miejsce na młodzieżowym siatkarskim mundialu zajął Iran.

Reprezentacja Polski siatkarzy U-19 trafiła do finału, pokonując na swojej drodze wiele utalentowanych drużyn. W fazie grupowej zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu A, nie tracąc ani jednego seta, by następnie w 1/8 finału 3:0 rozbić Kolumbię, w ćwierćfinale gładko, bo 3:0 rozprawić się z Niemcami, a następnie 3:1 pokonać Iran.

W finale Bułgaria nie miała większych szans z biało-czerwonymi, przegrawszy wszystkie sety różnicą kolejno pięciu, sześciu i znów sześciu punktów. Najlepiej Bułgarzy grali jedynie na początku pierwszej i drugiej odsłony meczu. W trzeciej zostali zdeklasowani.

Młodzieżowa kadra polskich siatkarzy zdobyła mistrzostwo świata, wygrawszy 24, a przegrzawszy jedynie jednego seta.

Polacy poprzednio na podium MŚ U-19 stanęli w 2015 roku. Wówczas także sięgnęli po złoto. Łącznie w dorobku mają cztery medale z tej imprezy - w 1999 i 2013 roku zdobyli brąz.

W meczu o trzecie miejsce Iran pokonał Rosję 3:2 (25:14, 22:25, 27:25, 21:25, 15:6).