Polskie siatkarki wracają do gry. Pierwszy mecz zagrają w Polsce

10.06.2020 16:49
Reprezentacja Polski siatkarek
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Reprezentacja Polski siatkarek wraca do gry. Pierwszymi rywalkami biało-czerwonych po wybuchu pandemii koronawirusa będą Czeszki. Polki zmierzą się z naszymi południowymi sąsiadkami w meczu towarzyskim w Wałbrzychu.

Reprezentacja Czech będzie pierwszym w tym sezonie sparingpartnerem polskich siatkarek, które obecnie przebywają na zgrupowaniu w Szczyrku. Dwa mecze rozegrane zostaną w Wałbrzychu 30 czerwca i 1 lipca.

W tym sezonie reprezentacyjnym nie zostanie rozegrana żadna impreza międzynarodowa, czy nawet turniej towarzyski. Dlatego jedyną szansą sprawdzenia formy i dyspozycji podopiecznych Jacka Nawrockiego są mecze towarzyskie. Pierwszym rywalem będą Czeszki, a spotkania rozegrane zostaną w Wałbrzychu, prawdopodobnie bez udziału publiczności.

Zobacz także

Reprezentacja Polski siatkarek wraca do gry. Polki zagrają z Czeszkami

- Bolejemy nad tym, że nasze siatkarki nie będą mogły się spotkać z naszymi fantastycznymi kibicami, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze. Obydwa spotkania transmitowane będą przez naszego niezawodnego partnera, telewizję Polsat i mam przekonanie, że po ponad trzech miesiącach pauzy od siatkarskiej rywalizacji będą to emocjonujące widowiska. Uczynimy wszystko, by zapewnić mediom szeroki dostęp do tych potyczek i do kadr narodowych. Najważniejsze, że wracamy do gry, bo kochamy siatkówkę - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk, cytowany na oficjalnej stronie federacji.

16-osobowa kadra obecnie trenuje w Szczyrku. W związku z brakiem imprez, Nawrocki w tym roku dał odpocząć kilku kluczowym zawodniczkom - Joannie Wołosz, Marlenie Kowalewskiej, Malwinie Smarzek-Godek, Natalii Mędrzyk, Zuzannie Efimienko-Młotkowskiej, Klaudii Alagierskiej oraz Agnieszce Kąkolewskiej.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu