Reprezentacja Iranu kolejnym uczestnikiem Memoriału H.J.Wagnera

10.02.2020 18:35
Reprezentacja Iranu kolejnym uczestnikiem Memoriału H.J.Wagnera
fot. KAMIL KRZACZYNSKI/AFP/East News

Reprezentacja Iranu wystąpi w tegorocznej edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, która odbędzie się w dniach 9-11 lipca w Krakowie - poinformowali organizatorzy. Siatkarze z Bliskiego Wschodu będą także rywalami grupowymi Polaków podczas igrzysk w Tokio.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Memoriał będzie ostatnim sprawdzianem formy dla drużyn, które na przełomie lipca i sierpnia wezmą udział w turnieju olimpijskim.

Memoriał Wagnera 2020: Argentyna i Iran zagrają w Krakowie

Pod koniec stycznia organizatorzy imprezy imienia legendarnego szkoleniowca podali pierwszego z zagranicznych uczestników tegorocznej edycji, którym jest Argentyna. Łącznie wezmą w niej udział cztery drużyny. Zaznaczono, że to, jaki zespół uzupełni stawkę, ogłoszone zostanie wkrótce.

"Cały czas pracujemy nad tym, by w tak wrażliwym momencie, czyli tuż przed startem turnieju siatkarskiego na igrzyskach olimpijskich, obsada memoriału była z jednej strony bardzo atrakcyjna dla kibiców, z drugiej jednak korzystna dla przygotowującej się do igrzysk biało-czerwonej drużyny" – zaznaczył cytowany w komunikacie Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

W ubiegłym roku Polacy zajęli w memoriale drugie miejsce, a triumfowali Brazylijczycy.

RadioZET.pl/PAP