Reprezentacja Polski awansowała w rankingu CEV

30.09.2019 21:05
polscy siatkarze

Reprezentacja Polski na ostatnich mistrzostwach Europy wywalczyła brązowy medal. Dzięki dobremu wynikowi, zespół Vitala Heynena zanotował awans w rankingu CEV.

Polscy siatkarze byli uznawani za głównych faworytów do złotego medalu. W fazie grupowej byli niepokonani, oddając jedynie jednego seta w meczu z Estonią. W 1/8 i 1/4 biało-czerwoni pokonali kolejno Hiszpanów i Niemców. Jednak w strefie medalowej na drodze do finału stanęła Słowenia.

Współgospodarze wykorzystali słabszą dyspozycję dnia mistrzów świata i pokonali ich 3:1. Mimo to Polacy pozbierali się i w sobotę w meczu o brąz pokonali Francuzów 3:0. Dobry wynik na mistrzostwach Starego Kontynentu przełożył się na awans w rankingu CEV.

Liderem zestawienia są Serbowie, którzy zostali nowymi mistrzami Europy. Zespół z Bałkanów zepchnął z pierwszego miejsca Rosjan, którzy niespodziewanie odpadli z turnieju w ćwierćfinale. Sborna spadła o jedną lokatę i zajmuje drugą pozycję. Wcześniej Polacy zajmowali 5. miejsce, ale po ME siatkarzy i zdobyciu 3. miejsca awansowali o dwie lokaty.