Zamknij

Rafał Dymowski nie żyje. Były reprezentant Polski zmarł na COVID-19

19.10.2020 16:23
Rafał Dymowski nie żyje
fot. Shutterstock

Rafał Dymowski nie żyje. Były reprezentant Polski w siatkówce zmarł w poniedziałek nad ranem na COVID-19. Miał 48 lat. O jego śmierci poinformował syn, Paweł Dymowski.

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek poinformowało o 7482 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i zgonie 41 osób, z czego pięć nie miało chorób współistniejących. Jedną z ofiar śmiertelnych COVID-19 jest były siatkarski reprezentant Polski, Rafał Dymowski, o czym poinformował jego syn Paweł.

"Z przykrością informuje, że w dniu dzisiejszym, tj.: 19.10.2020 we wczesnych godzinach porannych odszedł od nas mój tato ś.p. Rafał Dymowski - mąż, ojciec, syn, brat, wujek, a także wielka ikona sportu, w tym Polskiej oraz Nyskiej siatkówki. Niestety - przegrał ciężką walkę z covidem..." - napisał na Facebooku [pisownia oryginalna].

Rafał Dymowski nie żyje. Miał 48 lat

Rafał Dymowski w swojej karierze reprezentował barwy Stali Nysa, w którą wywalczył brązowy medal mistrzostw kraju, oraz AZS-u Częstochowa, z którym dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski. Na koncie miał także występy w kadrze.

"Z wielkim żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas były wieloletni reprezentant naszego Klubu oraz reprezentacji Polski - Rafał Dymowski, (który) reprezentował barwy naszego klubu w latach 1996-2003 oraz w sezonie 2004/2005. Rodzinie oraz najbliższym składamy najszczersze kondolencje" - napisano na profilu nyskiego klubu.

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl