Zamknij

Puchar Polski: Znamy pary 1/4 finału. Hitowe starcia Skry i ZAKSY

05.02.2021 18:41
Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA
fot. PAP

Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe TAURON Pucharu Polski siatkarzy. W hitowych starciach Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra z Asseco Resovią Rzeszów, a PGE Skra Bełchatów podejmie Trefl Gdańsk.

Poznaliśmy pary 1/4 TAURON Pucharu Polski Mężczyzn 2021. W ćwierćfinałach o awans do turnieju finałowego powalczy sześć najlepszych drużyn PlusLigi po pierwszej fazie rundy zasadniczej oraz dwie drużyny TAURON 1. Ligi Mężczyzn.
Cztery pierwsze zespoły PlusLigi z tabeli na półmetku fazy zasadniczej zostały rozstawione: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów oraz Aluron CMC Warta Zawiercie. Do nich zostały dolosowane dwie drużyny PlusLigi (Trefl Gdańsk i Asseco Resovia Rzeszów) oraz dwie z TAURON 1. Ligi Mężczyzn (BBTS Bielsko-Biała i BKS Visła Bydgoszcz).

W wyniku losowania już w ćwierćfinale, a więc w bezpośredniej batalii o udział w turnieju finałowym w Krakowie (13-14 marca), spotkają się m.in. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Asseco Resovią Rzeszów czy PGE Skra Bełchatów z Treflem Gdańsk.

TAURON Puchar Polski: Znamy pary 1/4 finału

– Takie wyniki losowania oznaczają olbrzymie emocje już w ćwierćfinale i fantastyczne widowiska, gdyż o wszystkim decyduje zaledwie jeden mecz – powiedział Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Batalia o udział w turnieju finałowym w Krakowie na pewno będzie bardzo zacięta, już teraz zapraszam kibiców przed telewizory na transmisje wszystkich czterech meczów na sportowych antenach Polsatu – dodaje.
Przypomnijmy, że to miasto Kraków gościć będzie cztery najlepsze drużyny TAURON Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 13-14 marca 2021 roku i wpisze się w siatkarski rok 2021 w stolicy Małopolski.Mecze 1/4 finału TAURON Pucharu Polski Mężczyzn 2021

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów
BBTS Bielsko-Biała – Aluron CMC Warta Zawiercie

PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk 

BKS Visła Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel

RadioZET.pl/materiały prasowe