Zamknij

Puchar CEV: Pierwszy półfinał dla Lokomotiwu. Drużyna Drzyzgi lepsza od Zenitu

19.03.2020 18:55
Lokomotiw Nowosybirsk
fot. CEV

Lokomotiw Nowosybirsk pokonał u siebie Zenit Sankt Petersburg 3:1 w pierwszym półfinałowym meczu Pucharu CEV. W drużynie gospodarzy wystąpił Fabian Drzyzga, który zdobył dla swojego klubu trzy punkty.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Lokomotiw Nowosybirsk, z Fabianem Drzyzgą w składzie, wygrał u siebie z Zenitem Sankt Petersburg 3:1 w pierwszym meczu półfinału Pucharu CEV. Rywalizację w pozostałych parach we wszystkich europejskich pucharach w siatkówce zawieszono z powodu koronawirusa.

Puchar CEV: Lokomotiw Nowosybirsk pokonał Zenit Sankt Peteresburg

Drzyzga, rozgrywający reprezentacji Polski, zdobył w czwartkowym spotkaniu trzy punkty - po jednym atakiem, blokiem i bezpośrednio z zagrywki. Pojedynek odbył się bez udziału publiczności.

Rewanż ma się odbyć za tydzień w Sankt Petersburgu.

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) zawiesiła do odwołania wszystkie zmagania pod swoim szyldem. Wyjątek ustanowiono jedynie w przypadku pary Lokomotiw - Zenit ze względu na fakt, że dotyczy to dwóch klubów z jednego kraju.

W środę rosyjskie ministerstwo sportu zarekomendowało przełożenie wszystkich oficjalnych zawodów krajowych od soboty, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa (dzień wcześniej zawieszono grę w tamtejszej lidze piłkarskiej, koszykarskiej i hokejowej). Na razie jednak z komunikatów na stronach męskich klubów z tego kraju, które są w trakcie rywalizacji w rundzie play off, wynika, że zaplanowane na weekend spotkania odbędą się, tyle że przy pustych trybunach.

Zdecydowana większość zmagań ligowych na Starym Kontynencie w tej dyscyplinie została wstrzymana.

RadioZET.pl/PAP