Prezes PZPS zamyka temat wyjazdu Vitala Heynena. Rozmowy "wychowawczej" nie będzie

Krzysztof Sobczak
16.07.2019 21:49
Nie będzie rozmowy prezesa PZPS z Heynenem
fot. Tomasz Kudala/REPORTER/EastNews

Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, przyznał, że nie zamierza rozmawiać z Vitalem Heynenem o wcześniejszym powrocie trenera z turnieju finałowego Ligi Światowej siatkarzy 2019 w Chicago. Sprawa jest więc zamknięta.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przypomnijmy, że to właśnie prezes PZPS na antenie Polsatu Sport przed meczem o 3. miejsce LN zapowiadał, że będzie musiał porozmawiać z Belgiem o "opuszczeniu drużyny". Kasprzyk nie wiedział bowiem, że Heynen planuje wcześniej wracać do Polski i był zaskoczony całą sytuacją.

Zobacz także

Trener tłumaczył, że faktycznie nie rozmawiał z prezesem, a jedynie z wysoko postawioną osobą w federacji, która dobrze znała język angielski. Wszystko było załatwione oficjalnie i za aprobatą sekretarza generalnego Tomasza Karasińskiego, lecz zawiodła komunikacja pomiędzy nim a szefem PZPS. Inaczej szkoleniowiec nie miałby szans na wylot z Chicago przed terminem, gdyż to związek sportowy odpowiada za bukowanie biletów swojemu pracownikowi.

Nie będzie rozmowy wychowawczej prezesa PZPS z Heynenem

W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Jacek Kasprzyk zapowiedział, że wszystko zostało już wyjaśnione i zapowiadanego upomnienia nie będzie. - Przedmiotem rozmowy będzie kolejny turniej, a więc kwalifikacje olimpijskie. Nie będzie żadnej reprymendy, bo za co mamy go karać? Za medal Ligi Narodów albo wcześniej mistrzostw świata? - pyta prezes.

ZOBACZ TAKŻE: Turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Kiedy grają siatkarze?

- Zrobiło się z tego więcej zamieszania niż powinno, bo Heynen dostał zgodę na powrót od sekretarza generalnego. Ta kwestia została załatwiona bez mojego udziału, ale przez kompetentnych ludzi. Boleję jedynie nad tym, że Vital wysłał mi wiadomość, a ja jej nie dostałem - dodał.

Wygląda na to, że to kończy sprawę, niepotrzebnie rozdmuchaną zresztą przez samego prezesa.

Zgrupowanie kadry w Zakopanem

W środę Jacek Kasprzyk pojawi się na zgrupowaniu z Zakopanem. Wraz z nim do kolegów przygotowujących się do kwalifikacji olimpijskich dołączy pięciu medalistów Ligi Narodów: Karol Kłos, Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek, Maciej Muzaj i Łukasz Kaczmarek.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS