Premier spotkał się z siatkarzami: "To prezent na stulecie odzyskania niepodległości"

Krzysztof Sobczak
01.10.2018 21:40
Premier spotkał się z siatkarzami
fot. PAP

- Fenomenalny sukces, graliście genialnie, cała Polska się cieszy z tego osiągnięcia - zwrócił się do mistrzów świata w siatkówce premier Mateusz Morawiecki podczas wieczornego spotkania w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak podkreślił szef rządu, zdobyć mistrzostwo świata w tak popularnej grze jak siatkówka dwa razy z rzędu to już "arcymistrzostwo".

- Zrobiliście dla Polski coś wyjątkowego. To wielki prezent na stulecie odzyskania niepodległości - dodał Morawiecki, który wręczył zawodnikom i całemu sztabowi reprezentacji Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości i okolicznościowe dyplomy.

Prezes Rady Ministrów zapowiedział również dodatkowe dofinansowanie siatkówki. Nie sprecyzował jednak, jaka to będzie kwota, ani konkretny cel. - To już pozostawiam do decyzji fachowcom - stwierdził.

Kubiak podarował premierowi koszulkę

W rewanżu kapitan zespołu Michał Kubiak przekazał premierowi reprezentacyjną koszulkę z podpisami wszystkich zawodników.

- Oczywiście nie jest to koszulka z finału, bo tę zostawiłem sobie, ale mam nadzieję, że ta też będzie cenna - powiedział Kubiak, który również podziękował za wsparcie finansowe. - Bez tego na pewno nie byłoby tych sukcesów - dodał.

Po spotkaniu premier oraz zaproszeni goście udali się na kolację.

WSZYSTKO O SIATKARSKICH MŚ 2018

Polska mistrzem świata 2018

W poniedziałek po południu polska ekipa wróciła do kraju z Włoch, gdzie w niedzielę triumfowała w mistrzostwach świata. W finale drużyna trenera Vitala Heynena pokonała Brazylię 3:0, broniąc tytuł sprzed czterech lat i zdobywając trzecie w historii złoto MŚ.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS