Wielki sukces polskich siatkarek. "Biało-Czerwone" na podium ME U-19!

05.09.2022 12:04

Ogromny sukces polskich siatkarek. Nasze zawodniczki podczas rozgrywanych mistrzostw Europy w Skopje pokonały w meczu o trzecie miejsce Holenderki 3:1 i tym samym stanęły na podium tej imprezy.

reprezentacja Polski siatkarek U-19

Młoda reprezentacji Polski siatkarek spisała się bardzo dobrze podczas rozgrywanych mistrzostw Europy U-19 w Skopje. Nasze siatkarki w fazie grupowej wygrały cztery na pięć spotkań, przegrywając tylko z Włoszkami 0:3.

W półfinale podopieczne Wiesława Popika mierzyły się z Serbkami. Zawodniczki z Bałkanów wyraźnie zdominowały "Biało-Czerwone", czego efektem może być drugi set, gdzie wygrały one 25:9. Przegrana w półfinale oznaczała mecz o trzecie miejsce. W tym spotkaniu Polki pokazały klasę.

Polskie siatkarki z brązowym medalem mistrzostw Europy U-19!

W meczu o brąz emocji nie brakowało. Być może nie w pierwszym secie, którego nasze siatkarki wygrały gładko 25:16. Za to na pewno w drugiej i trzeciej partii, w której grano na przewagi. Jeden set grany na przewagi padł łupem Holenderek, drugi z kolei na konto Polek. W decydującym secie reprezentacja "Oranje" uległa 21:25, dzięki czemu Polki zdobyły brązowy medal.