Zamknij

Zwycięstwo Polek z Bułgarią w ostatnim sprawdzianie przed Ligą Narodów

16.05.2021 17:52
polskie siatkarki
fot. PAP

Polskie siatkarki pokonały w niedzielę Bułgarki 3:2 (25:23, 23:25, 25:22, 20:25, 15:12) w ostatnim sprawdzianie. Dzień wcześniej biało-czerwone zwyciężyły 3:1.

W drugim meczu z Bułgarkami trener Jacek Nawrocki postawił na zupełnie inną szóstkę niż w sobotnim spotkaniu. Dla szkoleniowca biało-czerwonych była to bowiem ostatnia okazja przed wyjazdem do Włoch, by sprawdzić dyspozycję swoich podopiecznych w konfrontacji z wymagającym rywalem. W niedzielę dał odpocząć m.in. dobrze spisującym się dzień wcześniej Malwinie Smarzek, Klaudii Alagierskiej i Marcie Krajewskiej. W wyjściowym składzie znalazły się za to rozgrywająca Julia Nowicka, przyjmująca Martyna Grajber oraz atakująca Magdalena Stysiak.

Początkowo mocnym punktem polskiej drużyny znów wydawał się blok, który w pierwszym secie często zatrzymywał ataki rywalek. W pozostałych elementach – w tym w przyjęciu i zagrywce – gospodynie nie były jednak już tak pewne, jak w sobotę. Mimo to otwierająca partia, w której obok Stysiak wyróżniały się Monika Fedusio oraz 21-letnia środkowa Aleksandra Gryka, należał do biało-czerwonych.

Polskie siatkarki pokonały Bułgarki w towarzyskim meczu

Później Polki grały jednak bardzo nierówno i potrafiły roztrwonić nawet wysokie prowadzenie 15:8 w trzecim secie. W jego końcówce ważne punkty zdobyła jednak blokiem m.in. Gryka, co pozwoliło im zwyciężyć. Druga i trzecia partia należała już do Bułgarek, które przejęły inicjatywę i wykorzystały nerwową postawę i mało skuteczną grę na siatce biało-czerwonych.

W rozstrzygającym secie podopieczne Nawrockiego pokazały charakter. Odwróciły jego losy m.in. za sprawą ataków Stysiak oraz powrocie do dobrej postawy w bloku.

Po niedzielnym meczu Polki dostaną wolne do środy, a później będą trenować w Łodzi. Do Włoch wylecą piątek.

Polska – Bułgaria 3:2 (25:23, 23:25, 25:22, 20:25, 15:12).

RadioZET.pl/PAP