Zamknij

Polski klub ma problem. Kolejne zamieszanie z amerykańskim siatkarzem

Maciej Walasek
05.08.2022 11:37
Micah Ma
fot. Tomasz Kudala/REPORTER/East News

Micah Ma'a nie pojawił się w GKS-ie Katowice i nie będzie brał udziału w przygotowaniach z klubem do nowego sezonu PlusLigi 2022/23 mimo ważnej umowy. To drugi Amerykanin po Taylorze Sanderze, który podobnie nie stawił się w PGE Skrze Bełchatów po przerwie na kadrę narodową.

"20 maja 2022 r. agent zawodnika poinformował GKS Katowice o chęci rozwiązania kontraktu obejmującego sezon 2022/2023. Mimo trudnego momentu na rynku transferowym i braku dostępnych alternatyw klub podjął rozmowy z zawodnikiem na temat rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Nie przystał on na ofertę klubu, z kolei GKS Katowice nie mógł zaakceptować jego propozycji, która narażałaby klub na poważne straty finansowe, sportowe i wizerunkowe. W związku z tym zawodnik został poinformowany, że kontrakt na sezon 2022/2023 pozostaje w mocy" - czytamy w piątkowym komunikacie katowickiego klubu.

Micah Ma'a ma za sobą występy w reprezentacji USA. Na sam koniec maja GKS Katowice otrzymał maila od siatkarza z informacją, że ten rozwiązuje umowę „ze względu na nieuzasadnione zachowanie klubu”. Katowiczanie odpowiedzieli „że wypowiedzenie przez niego umowy nie wywołuje skutku prawnego i umowa zawarta 1 sierpnia 2021 roku pozostaje w mocy”.

Amerykanin nie bierze udziału w zajęciach Katowiczan do nowego sezonu 2022/23. Dodatkowo klub z Górnego Śląska rozpoczął procedury dyscyplinarne przewidziane w regulacjach PLS i FIVB.

Micah Ma'a nie chce grać w GKS-ie Katowice mimo ważnego kontraktu. Reakcja klubu

"Stosowne dokumenty zostały już wysłane i czekają na rozpatrzenie" - poinformował GKS.

Katowicki klub nie wyjaśnił, jakie są powody takiego zachowania zawodnika. Rozpoczął też poszukiwania nowego rozgrywającego.

Katowiccy siatkarze w tym tygodniu rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. Pierwsze dwa dni zostały poświęcone na testy siły i mocy na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz badania lekarskie. Zajęcia w hali połączone z treningami na siłowni rozpoczęli w środę. W planach jest udział w rozgrywkach na piasku, Grand Prix (w Krakowie). GKS ma także zagrać w trzech turniejach: w Bielsku-Białej (2/3 września), Katowicach-Szopienicach (16/17 września) i Kobylance (22/23 września) oraz dwa razy zmierzyć się kontrolnie z Aluronem CMC Wartą Zawiercie (9 i 10 września).

Latem do zespołu dołączył przyjmujący Wiktor Mielczarek.

RadioZET.pl/PAP