Zamknij

Polska gospodarzem siatkarskiego turnieju w 2022 roku

18.01.2022 21:34
polscy kibice
fot. ADRIAN SLAZOK/REPORTER/East News

Polski Związek Piłki Siatkowej potwierdził, że w lipcu tego roku Polska zorganizuje Mistrzostwa Europy siatkarzy do lat 22. Z kolei Włochy otrzymały prawo do organizacji Mistrzostw Europy siatkarek do lat 21.

Polska zorganizuje siatkarskie Mistrzostwa Europy mężczyzn do lat 22. Europejska Federacja Piłki Siatkowej (CEV) postanowiła podzielić dodatkową grupę wiekową, aby zawodnicy lepiej wkroczyli do seniorskich zespołów.

Do turniejów w Polsce i we Włoszech zarejestrowało się odpowiednio 24 i 18 drużyn. Poza gospodarzami w imprezie udział wezmą ekipy, które wywalczą kwalifikacje pod koniec maja. Faza finałowa obejmie po osiem najlepszych kadr, które zostaną podzielone na dwie grupy. Awans z nich uzyskają po dwa najlepsze zespoły, które powalczą w półfinałach.

Finały EuroVolley zaplanowano między 8 a 17 lipca. Dokładne daty poznamy w późniejszym terminie.

Polska zorganizuje siatkarski turniej w tym roku

- Bardzo cieszymy się, mogąc gościć tu, we Włoszech wschodzące gwiazdy europejskiej siatkówki powiedział Prezydent Włoskiej Federacji Piłki Siatkowej Giuseppe Manfredi.

- Jestem bardzo zadowolony, że #EuroVolleyU22M odbędzie się w Polsce. Traktujemy siatkówkę poważnie na wszystkich jej poziomach i jesteśmy dumni z naszego systemu szkolenia młodzieży, który jest bezpośrednio powiązany z sukcesami seniorskiej reprezentacji. Wyjątkowość tej konkretnej grupy wiekowej polega na tym, że zawodnicy są w niej u progu seniorskiej kariery, gdzie stawka gry zaczyna gwałtownie rosnąć - Polsce – komentował prezes PZPS Sebastian Świderski.

RadioZET.pl/pzps.pl