Zamknij

Polska chce zorganizować kolejny wielki turniej. Prezes PZPS ujawnił szczegóły

26.10.2022 09:09

Sebastian Świderski ujawnił kolejne plany PZPS. Prezes federacji zdradził, że jednym z celów związku jest promowanie reprezentacji Polski siatkarek poprzez zorganizowanie kilku meczów towarzyskich. Jednocześnie Polska chce startować w wyścigu o organizację turnieju kwalifikacyjnego do IO.

reprezentacja Polski siatkarek
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Po znakomitych mistrzostwach świata w wykonaniu polskich siatkarek kibice znów zaczęli interesować się żeńską kadrą. Po powrocie na mundial po 12 latach biało-czerwone pod wodzą Stefano Lavariniego dotarły do ćwierćfinału, w którym po pasjonującym spotkaniu z Serbkami przegrały w tie-breaku.

PZPS nie chce zmarnować tej sytuacji i podtrzymać zainteresowanie wśród fanów.

"Chcemy przede wszystkim, żeby dziewczyny kontynuowały tę dobrą drogę, w czym będziemy je wspierać. Mamy plan na rozegranie kilku meczów towarzyskich w całej Polsce, żeby promować reprezentację kobiet. Chcielibyśmy też zorganizować turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, jeden z trzech dla pań, żeby ułatwić naszym siatkarkom awans do Paryża. Na pewno będziemy o nie dbać, tak samo, jeśli nie bardziej niż o chłopaków" - cytuje słowa Świderskiego Polska Agencja Prasowa.

Polska chce zorganizować turniej kwalifikacyjny IO

Jednocześnie Świderski zaznaczył, że mało osób wierzyło w drużynę Stefano Lavariniego.

loader

"Pokazały, że można i zagrały we wszystkich obiektach, a ja się cieszę, że frekwencja z meczu na mecz była coraz lepsza. Nasze siatkarki przekonały się, że mogą rywalizować z najlepszymi jeżeli tylko będą zaangażowane w stu procentach" - podkreślił.

Polska po raz ostatni organizowała turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w 2019 roku. Wówczas w imprezie o przepustki na IO w Tokio rywalizował zespół siatkarzy.

RadioZET.pl