MŚ siatkarzy: Włosi chcą przyspieszyć mecz z Polską! Będzie skandal?

Krzysztof Sobczak
27.09.2018 19:02
Polska - Włochy
fot. PAP/EPa

Media na Półwyspie Apenińskim informują, że siatkarska reprezentacja Włoch chce przesunąć rozpoczęcie piątkowego meczu z Polską z godz. 21:15 na godz. 17. Po porażce z Serbią Italia znacznie skomplikowała sobie sprawę awansu do półfinału MŚ.

Zagłosuj

Kto wygra mecz?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Właśnie chęcią dłuższego odpoczynku przed walką w półfinale Włosi motywują swoje zamiary. To nie tylko brak szacunku dla Polski, ale także do reguł fair-play i zasad, które przecież sami ustalali. Warto przypomnieć, że już raz zmieniono terminarz Final Six - mecz Polska - Włochy pierwotnie miał się odbyć o godz. 20:30, a nie 21:15.

Taka zmiana wymagałaby przesunięcia drugiego półfinału, który zaplanowano właśnie na godz. 17. O tej porze Italia chciałaby grać z biało-czerwonymi.

Polska - Włochy. Będzie skandal?

- Chcą odpocząć przed półfinałem? Szkoda, że nie pomyśleli o tym wcześniej. Im nie chodzi o półfinał, tylko chcą, żebyśmy mieli jak najmniej czasu na odpoczynek przed meczem z nimi. Niestety, myślę, że mogą te godziny zmienić – ocenił Robert Kaźmierczak, statystyk reprezentacji Polski.

Podobną opinię wyraził komentator Polsatu Sport, Wojciech Drzyzga. "Włosi są dość pocieszni. Są pierwszym gospodarzem imprezy, który chce z niej wyjść wcześniej niż inni goście. Albo chcą nam pomóc, byśmy mogli dłużej odpoczywać przed 1/2 finałem" - napisał na Twitterze.

Na razie Włosi są bardzo daleko od półfinału. Jeśli w czwartek Polacy pokonają Serbów, to ich sytuacja stanie się jeszcze trudniejsza. Wtedy nie wystarczy wygrać, ale trzeba będzie również patrzeć na stosunek setów, a może i punktów.

RadioZET.pl/sport.pl/KS