MŚ siatkarzy: Co się musi stać, aby Polska awansowała do półfinału? Jest bardzo blisko!

28.09.2018 09:07
Polska - Włochy

Reprezentacja Polski siatkarzy jest o krok od awansu do półfinału mistrzostw świata 2018. Broniący tytułu biało-czerwoni kropkę nad "i" mogą postawić w piątkowym starciu ze współgospodarzem imprezy Włochami. Co się musi stać, aby Polacy zameldowali się w najlepszej czwórce MŚ w siatkówce 2018?

Zagłosuj

Czy Polacy awansują do półfinału MŚ?

Liczba głosów:

Mimo porażki 0:3 z Polską w półfinale jest już Serbia, która na inaugurację zmagań w grupie J Final Six zdemolowała Italię. Wszystko jasne jest już także w grupie J - do domu wraca Rosja, a o medale powalczą Brazylia i Stany Zjednoczone. Do obsadzenia pozostało jedno miejsce, o które rywalizują Polska i Włochy. Znacznie bliżej awansu są podopieczni Vitala Heynena.

Polska - Włochy: Warianty awansu do półfinału

W praktyce tylko kataklizm i wybitnie nieudany mecz z gospodarzem Final Six mógłby pozbawić obrońców tytułu możliwości gry o medale. Do zajęcia pierwszego miejsca w grupie J, które najprawdopodobniej pozwoli uniknąć w 1/2 finału niepokonanych Amerykanów [w piątek o godz. 17 zmierzą się z Brazylią - przyp. red.], wystarczy wygranie jednego seta. Oczywiście każde zwycięstwo także premiuje biało-czerwonych.

Sprawdź, jak wygląda sytuacja w grupie J po meczu Polska - Serbia

Nawet porażka 0:3 nie musi oznaczać końca imprezy. Jeśli Polacy zdobędą łącznie 61 punktów, również zameldują się w półfinale, ale z drugiego miejsca.

Aby Polacy odpadli, musieliby przegrać 0:3 i zdobyć mniej niż 61 "oczek", czyli średnio mniej niż 20 na set. Jeśli gracze Vitala Heynena zagrają na tym samym poziomie co z Serbią, możemy być spokojni o awans.

Włosi z pewnością będą robili wszystko, aby utrudnić Michałowi Kubiakowi i spółce to zadanie, włącznie ze stosowaniem brudnych gierek. W czwartek pojawiły się informacje, że chcieli przesunąć rozpoczęcie tego meczu z godz. 21:15 na 17 tak, by Polacy mieli jak najmniej czasu na odpoczynek. Wygląda jednak na to, że nic takiego nie nastąpi i spotkanie odbędzie się zgodnie z planem.

Relacja na żywo z meczu Polska - Włochy na sport.radiozet.pl.