NIEWIARYGODNY mecz biało-czerwonych. Cenne zwycięstwo Polaków z Włochami

23.06.2019 22:59

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała Włochów w ostatnim meczu turnieju Ligi Narodów w Mediolanie. Biało-czerwoni wygrali z gospodarzami 3:2. W tie-breaku Polacy po wyczerpującej grze wygrali 25:23.

Polska - Włochy fot. FIVB

Włosi na początku pierwszego seta wyszli na prowadzenie i potrafili utrzymać trzypunktową przewagę. Mimo że biało-czerwoni próbowali zbliżyć się do rywali, ci konsekwentnie grali swoje i wygrali 25:23.

Początek drugiej partii był bardzo podobny do początku meczu, z tym wyjątkiem, że Włosi popełniali więcej błędów. W pewnym momencie polscy siatkarze prowadzili 17:14, ale w jednym ustawieniu stracili aż siedem punktów i to ekipa z Italii wygrywała 21:17. Na szczęście pod koniec, gospodarze turnieju popełnili błędy w ataku, dzięki czemu triumfowali Polacy 25:22.

Przez większą część trzeciego seta, to Włosi dyktowali warunki. W decydującej fazie partii, dzięki dobrym zagrywkom Kuby Kochanowskiego wyszliśmy na prowadzenie 20:19, ale finalnie Włosi zwyciężyli 25:23.

Czwarta partia zaczęła się fantastycznie dla podopiecznych Vitala Heynena, którzy prowadzili aż 7:2. Jednak Włosi szybko wzięli się za odrabianie strat, a nasi zawodnicy utknęli w jednym ustawieniu i na tablicy wyników widniał remis 9:9. Później to biało-czerwoni odskoczyli na kilka punktów i było 17:13. Chociaż nasi rywale próbowali wyrwać nam tego seta, mistrzowie świata wygrywając 25:21 doprowadzili do trzeciego tie-breaku podczas tego weekendu.

Polacy będący na fali po czwartym secie, kapitalnie weszli w finalną partię, gdzie pod koniec prowadzili 12:7. Wydawało się, że zwycięstwo jest formalnością. Tymczasem włoscy zawodnicy zaczęli odrabiać straty i zamiast łatwej wygranej zrobiło się 14:14. Kolejne piłki to były niesamowite zwroty akcji, walka punkt za punkt, gdziekilka razy to my mieliśmy piłki meczowe, raz Włosi. Ostatecznie po morderczym boju górą byli Polacy, którzy pokonali reprezentację Italii 25:23 w tie-breaku i w całym meczu 3:2.

Polska - Włochy 3:2 (23:25, 25:22, 23:25, 25:21, 25:23)